Zamknij

Dożynki gminy Lubiewo w Cierplewie ZDJĘCIA

11:29, 30.08.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki zespołowi Karolaki, ale też Frantówkom było bardzo ludowo. Na scenie pojawił się też jednak gość zza oceanu... Elvis! Rolnicy dziękowali za plony i świetnie bawili się w malutkiej miejscowości. Na dożynki przybyli oprócz tego politycy... Początek kampanii?

Sołectwo Cieplewo jest najmniejszym w całej gminie Lubiewo. Jak mówi sołtys Marcin Nitka, na tym terenie mieszkają jedynie 92 osoby. Jednak to właśnie Cierplewo było głównym organizatorem tegorocznych dożynek gminnych w sobotę, 24 sierpnia. Malutkie sołectwo okazało się niezwykle gościnne. Plac, na którym odbyła się impreza, wypełnił się setkami ludzi - było ich 3, a może nawet 4 razy więcej niż mieszkańców całego sołectwa. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się pochodem, potem przyszedł czas na mszę polową. Oficjalna część nie mogła rozpocząć się inaczej niż przekazaniem chleba przez starostów dożynek. Joanna Jastak dzieliła się nim z przybyłymi rolnikami i wszystkimi mieszkańcami gminy. W tym roku rolę starostów pełnili państwo Magdalena i Grzegorz Grochowinowie. Na co dzień prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni około 8 ha. Wychowują dwójkę synów. Pani Magdalena przez dwie kadencje pełniła rolę sołtysa w Cierplewie. Ze swoją mamą Jolantą prowadziły Koło Gospodyń Wiejskich. W tej rodzinie tradycyjnie od wielu lat plecie się wieniec dożynkowy.

Pełną relację z dożynek znajdziesz w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Autor artykułu podejmuje także temat obecności na dożynkach polityków Prawa i Sprawiedliwości. Kampania w pełni?

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarekMarek

0 0

Piekna uroczystosc gratulacje dla wszystkich!!! 16:46, 30.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz