Zamknij

Kęsowo: Kino plenerowe w parku ZDJĘCIA

12:09, 14.08.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Pomysł wyszedł od młodzieży i po frekwencji widać było, że został przyjęty bardzo dobrze. Miejsca do wyboru były przeróżne. Albo hamak, albo stworzone przez młodych meble. Nie zabrakło też miejsc leżących – na kocykach.

Park przy pałacu w Kęsowie od lat jest miejscem spotkań mieszkańców całej gminy. Regularnie odbywają się tam dyskoteki, dożynki i inne zabawy taneczne. Tym razem, w piątek 9 sierpnia powstało tam... kino plenerowe! Ta idea bez wątpienia spodobała się mieszkańcom. Do parku przybyło wiele zainteresowanych osób. Jako że wyświetlano film w familijnym klimacie, przedział wiekowy na widowni był przeróżny: od maluchów, przez młodzież, do rodziców i dziadków. Skąd pomysł na kino plenerowe w centrum Kęsowa?

Niedawno zakupiliśmy hamaki i chcieliśmy stworzyć strefę relaksu dla rodzin. Musieliśmy ją w jakiś sposób wypromować. Zaangażowana w nasze działania młodzież wymyśliła kino. Pomysł świetnie się sprawdził. Dla nas liczy się przestrzeń parku. Pokazujemy, że mieszkańcy mogą się tu spotykać nie tylko przy okazji imprez tanecznych

– tłumaczy Kamila Zimorska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kęsowie.
Widownię tworzyły nie tylko hamaki, ale też meble z palet lub kocyki rozłożone na trawie.
 
Masz zdjęcia parku? Przynieś je do WDK!
Kino zorganizowała nie tylko GBP, ale też grupa projektowa Korona Marzeń, w której działania zaangażowana jest kęsowska młodzież. To właśnie młodzi podczas seansu zadbali o kącik z przekąskami. Była naturalna lemoniada, popcorn, chipsy i nachosy. Organizatorzy nie wykluczają, że kino (być może teraz z filmem dla starszej publiczności) zostanie powtórzone. Już teraz przygotowują się jednak do następnej akcji. Tym razem potrzebują pomocy mieszkańców. Poszukiwane są zdjęcia parku z różnych lat, im starsze, tym lepiej! Można je dostarczać do Wiejskiego Domu Kultury. Fotografie będą skanowane i oddawane. Chodzi o stworzenie wystawy i pokazanie m.in. jak kiedyś wyglądała scena i jak park zmieniał się na przestrzeni lat.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz