Zamknij

Kocioł na poważnie cały czas przyciąga. W Cekcynie pełna sala ZDJĘCIA

15:09, 11.07.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Pełna sala, prawie 150 osób. Na scenie zespół kameralny, dwa mocne soprany i utwory z oper znanych na całym świecie, m.in. „Carmen” czy „Księżniczka Czardasza”. Kolejny Kocioł na poważnie za nami – poważny za sprawą muzyki, jednak dobrego humoru nie brakowało. Choć było i miejsce na łzy wzruszenia. „Tygodnik” zdobył więcej informacji o głównym Kotle.

Gości nie tylko z samego Cekcyna, ale z całego naszego powiatu, przywitał w Gminnym Ośrodku Kultury człowiek, bez którego żaden Kocioł by nie powstał – Michał Ziółkowski. W niedzielę nie był jeszcze pewien, która to edycja imprezy „na poważnie”. Szósta czy siódma? W późniejszej rozmowie z „Tygodnikiem” doszliśmy wraz z organizatorem do porządku – szósta. Tradycji stało się zadość i w lipcu do Cekcyna kolejny raz przyjechał zespół kameralny Artis, gdzie puzonistą jest członek formacji dobrze znanej publiczności Kocioł Festival – Majestics. Skład Artisa jest praktycznie stały, zmieniają się za to wokalistki i wokaliści. W tym roku w GOK-u pojawiły się dwie sopranistki: Maria Malinowska i Magdalena Chmielecka.

Bitwa z „Carmen”
Kocioł kolejny raz zaliczył komplet, a właściwie nadkomplet. Krzesła trzeba było dostawiać, w Cekcynie pojawiło się prawie 150 miłośników muzyki poważnej. Publiczność dopisała, a muzycy? 1,5-godzinny koncert pt. „Duet kwiatów” pełen był klasyków, rozpoznawalnych kompozycji z oper i operetek. Przykłady? Artyści wykonali m.in. klasycznego walca „Nad Pięknym Modrym Dunajem” Straussa, „Czardasz Silvy” autorstwa Kalmana czy „Quando men vio” z opery „La boheme”. Na scenie odbyła się także swego rodzaju bitwa na głosy w wykonaniu śpiewaczek. Można ją obejrzeć na profilu „Tygodnika Tucholskiego” na Facebooku. Sopranistki śpiewały o tym jak są kochane, jak są wspaniałe w utworze „Habanera” z „Carmen”. Jak podsumował prowadzący spotkanie skrzypek: „Cóż, kobiety...”.
 
W tym roku...
Michał Ziółkowski w rozmowie z „Tygodnikiem” nie ukrywa, że kolejna odsłona imprezy „na poważnie” udała się. Zdradza także, że część widowni wzrusza się podczas tych koncertów i dziękuję mu jako organizatorowi za kolejne muzyczne przeżycia. My pytamy go z kolei o szczegóły koncertów głównego Kocioł Festival, który w Cekcynie już niedługo – w sobotę 27 lipca.
 
Jakie informacje zdradził czytelnikom "Tygodnika" Ziółkowski? Dowiecie się tego z najnowszego wydania Waszej gazety, która już czeka w sklepach! Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z niedzielnego koncertu.
REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone