Zamknij

Dzień kobiet w gminie Lubiewo: W Bysławku na zielono, w Lubiewie oraz Bysławiu z goździkami i rajstopami

11:35, 14.03.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj
Fot. nadesłane

W ubiegłym tygodniu kobiety, ale i mężczyźni, mieli swoje święto. O obchodach nie zapomnieli w gminie Lubiewo. Oficjalne spotkania odbyły się aż w trzech miejscowościach. Jak bawili się mieszkańcy Bysławka, Bysławia i Lubiewa? Były zielone smakołyki, goździki, rajstopy i prezent na "poprawę krążenia".

Żadnej okazji do świętowania nie przepuszczą seniorzy z Lubiewa i Bysławia. Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn przyjmowali oni życzenia od prezesów swoich kół seniora, przedstawicieli wójta gminy Lubiewo oraz radnych powiatowych: Michała Skałeckiego i Antoniego Lewandowskiego.

Nie zabrakło upominków, wśród których znalazły się m.in.: czekolady przekazane przez sołtysa Lubiewa [Antoniego Lewandowskiego – red.]. Były wójt [Michał Skałecki – red] zadbał z kolei o poprawę krążenia, a najwięcej uśmiechu wywołały znane z dawnych lat goździki i rajstopy ufundowane przez sołtysa [Wojciecha Słupińskiego – red.] wraz z radą sołecką z Bysławia.

– relacjonuje Wioletta Szymczak, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Gminy Lubiewo.

Spotkania przy kawie były również okazją do przekazania istotnych informacji, złożenia sprawozdań z działalności za ubiegły rok.

Warto podkreślić, że działalność seniorów jest imponująca i godna naśladowania. Ponad 200 osób bierze czynny udział w spotkaniach, wyjazdach krótszych i dłuższych, świetnie bawią się na wieczorkach czy zabawach. Plany na ten rok są równie ciekawe i bogate, tym bardziej cieszy fakt, że bardzo już liczne grono seniorów powiększa swoje szeregi.

– kontynuuje Szymczak, która w Bysławiu otrzymała od seniorów bukiet róż w podziękowaniu za opiekę i "otwarte serce".

Uroczystość w Lubiewie była okazją do wręczenia pięciu nowym członkom legitymacji związkowych. Wiek również nie jest żadną przeszkodą, czego przykładem jest tradycja kultywowana w Bysławiu: uhonorowania najstarszej członkini życzeniami i kwiatami. W tym roku bohaterką była Zofia Jaroch, która ukończyła 91 lat. Zebrani odśpiewali gromkie sto lat.

W tym roku na zielono
Dzień Kobiet obchodzono również w Bysławku, po raz trzeci z rzędu pod znakiem jednego koloru. Tym razem były to różne odcienie zieleni. Wraz z nadchodzącą wiosną świetlica wiejska w Bysławku zazieleniła się.
Chodziło nie tylko o  garderobę pań, ale i dekoracje oraz menu. Wszystkie potrawy leżały na zielonej sałacie, a  do picia był zielony sok z natki pietruszki. Zielone było również ciasto oraz desery. Szczególną pomysłowością wykazały się trzy odważne panie, które na imprezę założyły zielone peruki! Przybory rozchwytywano do pamiątkowej fotografii
– relacjonuje Katarzyna Pieczka z Bysławka
 
Panie nie tylko biesiadowały, próbowały też swych sił w licznych konkursach. Przy suto zastawionych stołach i dźwiękach muzyki zabawa trwała prawie do północy. W uroczystości wzięli udział goście, wójt Joanna Jastak, sekreatrz gminy Beata Napiątek oraz radny radny Bernard Juraszewski. Organizatorami spotkania były: Stowarzyszenie "OdNowa" Bysławek, KGW Bysławek oraz Świetlica Wiejska w Bysławku.
 
Wielu seniorów przybyło na spotkanie w Bysławiu.
 
Problemów z frekwencją nie było też w Lubiewie.
 
A tak świętowano w Bysławku:

Fot. nadesłane.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone