Zamknij

Wspólna Wigilia kół gospodyń z gminy Tuchola ZDJĘCIA

14:48, 23.12.2018 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Na przedwigilijne spotkanie świetlica wiejska w Komorzy zamieniła się w przytulny, świąteczny salonik z choinką, kominkiem i suto zastawionymi stołami.

W tle słychać było śpiewane przez uczennice Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych kolędy. Nastrojowe spotkanie rozpoczęła przewodnicząca koła w Wielkiej Komorzy Gabriela Oelrich. Dziękowała koleżankom z innych kół za przybycie. Przekazała wszystkim świąteczne życzenia. Złożył je również burmistrz Tadeusz Kowalski, Ireneusz Wesołowski i Zenobia Majka. Głos zabrał  też proboszcz parafii w Raciążu ks. Henryk Fetke. Przypomniał obecnym, czym dla katolików jest nadchodząca Wigilia i Boże Narodzenie. Życzył radości, pokoju i zgody. Zachęcał do śpiewania kolęd, bo śpiewanie kolęd - jak zaznaczył - jest równoznaczne z dawaniem świadectwa cudu narodzin Jezusa. Prosił panie by dbały o dobry klimat w swoich rodzinach, by były apostołami nowe ewangelizacji.
Chwilę później wszyscy połamali się opłatkiem, a następnie zasiedli do wspólnej wieczerzy. 

Więcej w papierowym wydaniu Tygodnika. Tam znajdziecie również ciekawostki, jak przygotowują się do świąt i jak je spędzają: Alicja Rutkowska, Jadwiga Wolińska, Gabriela Oelrich i Benedykt Krygowski. Zachęcamy do czytania :) 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone