Zamknij

Tuchola: historyczne hymny Polski i wspólny śpiew dla Niepodległej ZDJĘCIA

19:25, 11.11.2018 K.T Aktualizacja: 23:56, 11.11.2018
Skomentuj

10 listopada w Tucholskim Ośrodku Kultury nie mogło zabraknąć spotkania związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Świętowano wspólnie, powstał wielki chór z publicznością.

W Tucholi z okazji Święta Niepodległości dzieje się bardzo dużo. W sobotę przybyli do Tucholskiego Ośrodku Kultury mieli możliwość wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Publiczność, razem z chórem Camerata i zespołem Wiolinki, odśpiewała popularne utwory mocno związane z wojenną zawieruchą XX wieku, jak np. "O mój rozmarynie", "Przybyli ułani", "Hej, hej ułani" i wiele więcej. Oprócz tego na scenie zaprezentowane zostały historyczne hymny Polski. Nie zabrakło także Mazurka Dąbrowskiego. Zarówno Cameratą, Wiolinkami, jak i chórem, który stworzyła publiczność, dyrygowała Marzenna Tyrańska. Patriotycznego charakteru dodawały również prezentacje laureatów dwóch konkursów: Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej oraz Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Patriotycznej "Pro Patriae". 

Szczegółową relację z tego wydarzenia przeczytasz w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego wspólnego śpiewania dla Polski. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MarekMarek

0 0

Patrz a te wszystkie piesniarki spad sadu gdzie sa? zapomnialem to nie ich swieto haha 20:51, 18.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%