Zamknij

Jesienny Wieczór z Poezją w tucholskiej "Dwójce" FOTO

15:05, 30.10.2018 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Pani Jesień i jeże u fryzjera, przejeżdżające jesienne pociągi, kłótnia liści czy odlatujące do ciepłych krajów ptaki... W poniedziałek, 29 października, w Szkole Podstawowej nr 2 w Tucholi odbył się pierwszy Jesienny Wieczór z Poezją. Dzieci, ale i dorośli, prezentowali poezję ukazującą różnorodność tej wyjątkowej pory roku.

Ile wierszy napisano o jesieni? Poniedziałkowe spotkanie w "Dwójce" udowodniło, że tematyka jest bardzo szeroka. Najmłodsi uczniowie szkoły zaprezentowali swoim rodzicom i przybyłym gościom całą paletę poetyckich barw jesieni. W trakcie wieczoru nie zabrakło niespodzianek. Przed młodymi artystami, wybrane przez siebie wiersze, recytowali: dyrektor szkoły Ewa Szczukowska, prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury i Honorowa Obywatelka Gminy Tuchola Maria Ollick, gimnazjalistka Oliwia Szklarz, a także dziennikarz "Tygodnika Tucholskiego". Nie zabrakło muzycznych przerywników w wykonaniu starszych uczennic: Dominiki Konkolewskiej i Martyny Narloch. Nad całością czuwały i prowadziły wieczorne spotkanie nauczycielki Ewa Kwasigroch oraz Hanna Oller.

Poniżej znajdują się imiona i nazwiska wszystkich wykonawców. Zapraszamy do obejrzenia internetowej galerii zdjęć. W przyszłym tygodniu ukaże się również relacja w papierowym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego".

Recytatorki i recytatorzy:

Wiktoria Wieczór
Julia Marczak
Sandra Senicka
Marysia Dominowicz
Larysa Wozińska
Olga Wysińska
Aleksandra Tyda
Dominika Koślińska
Agata Mężydło
Elena Knet
Aleksander Urbański
Marta Wojtas
Zofia Iwicka
Julia Śliwińska
Zuzanna Wiśniewska
Samanta Straszewska
Amanda Straszewska

Debiutujący zespół teatralny Bajdurki z Dwójki wystąpił w składzie: Mikołaj Tajl, Amelia Szreiber, Zofia Giedrys, Anna Borowa, Joanna Borowa, Zuzanna Rembisz, Michalina Dębicka.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone