Zamknij

Wystawa "Pamięć" w Śliwicach - GALERIA ZDJĘĆ

15:37, 17.10.2018 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Czworo pasjonatów, spora publiczność i cała masa eksponatów z czasów I i II wojny światowej oraz tych powojennych - tak można podsumować niedzielną wystawę „Pamięć” w Śliwicach. Każdy eksponat krył w sobie historię. O tej chętnie opowiadali właściciele zbiorów.

Podczas wystawy „Pamięć” organizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach w ramach 100lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, eksponaty prezentowali m.in. Maria i Piotr Szulcowie z grupy „Łukowianie” Elbląskiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego Ilfing. Swoją rowerową kolekcję pokazywał Piotr Lipkowski ze Śliwic. Podczas wystawy można było też obejrzeć prace plastyczne Zdzisława Czermańskiego i Juliusza Dowgwiłłowicza-Nowickiego. Pan Juliusz opowiedział, jak losy jego rodziny splatały się z historią Józefa Piłsudskiego. Wszyscy pasjonaci chętnie opowiadali o swoich zbiorach, dzielili się też wiedzą na temat ich historii.

Co było najcenniejszym eksponatem zaprezentowanym przez państwa Marię i Piotra Szulców? O tym piszemy w nowym numerze "Tygodnika Tucholskiego". Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone