Zamknij

Gminne dożynki w Białowieży ZDJĘCIA

10:32, 12.09.2018 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę, 8 września, odbyły się dożynki gminy Tuchola. W tym roku święto rolników zorganizowano w Białowieży. Najlepsze punkty programu? Popis swoich kulinarnych umiejętności dały panie z Kół Gospodyń Wiejskich! Wszyscy sołtysi musieli z kolei uznać wyższość mieszkańców w jednej z konkurencji.

Gminne święto plonów rozpoczęło się, jak nakazuje tradycja, mszą świętą. W Białowieży odbyła się msza polowa, co idealnie wpasowało się w klimat dożynek i stworzyło wyjątkową atmosferę już na samym początku spotkania rolników, hodowców, sadowników, pszczelarzy i wszystkich przybyłych gości. Jednym z głównych punktów programu, i chyba najbardziej ze wszystkich wyczekiwanym, było rozpoczęcie degustacji potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Panie z: Białowieży, Tucholi, Łosin, Kiełpina, Raciąża, Stobna, Legbąda, Rzepicznej i Wielkiej Komorzy stworzyły kulinarne cuda. Stoły dosłownie uginały się pod różnorodnymi potrawami. Był tez czas na konkursy i popisy lokalnych artystów.

W najnowszym "Tygodniku" dokładnie opisujemy ten wyjątkowy festiwal smaków, który przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Z relacji dowiesz się m.in. dlaczego sołtysi w jednej z konkurencji skończyli na piachu i kim byli ich pogromcy. Zapraszamy także do obejrzenia fotogalerii z dożynek gminnych.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone