Zamknij

Inscenizacja historyczna w Wierzchucinie - ZDJĘCIA

15:33, 29.08.2018 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczna impreza w Wierzchucinie miała nieco inną formę. Nie zabrakło tradycyjnej inscenizacji historycznej, ale i przypomnienia dokonań postaci historycznych związanych z ziemią borowiacką. W Wierzchucinie wystąpił białoruski zespół „Dzieciuki”.

2011 r. - to wtedy w Wierzchucinie po raz pierwszy odbyła się inscenizacja historyczna zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło”. Sobotnia, ósma odsłona imprezy - tym razem pod nazwą Integracyjno-dydaktycznego Pikniku Historycznego - pokazała, że jest ona już jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w gminie Cekcyn. W okolice dworca kolejowego w Wierzchucinie dotarły tłumy. Inscenizacja historyczna jak co roku była punktem kulminacyjnym wydarzenia, ale nie brakowało i innych atrakcji: można było m.in. skorzystać ze strzelnicy, wziąć udział w loterii fantowej i warsztatach manualno-plastyczynch, obejrzeć elementy rakiety v2, kupić pamiątki na stoisku Pilskiego Muzeum Wojskowego czy po prostu zjeść pyszną grochówkę. Warto było tez zajrzeć na stanowisko Partnerstwa LGD Bory Tucholskie. Wśród eksponatów prezentowanych przez kolekcjonera Mirosława Daleckiego nie brakowało prawdziwych perełek.

Więcej o inscenizacji piszemy w papierowym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego". Zapraszamy do lektury i zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone