Zamknij

Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku. Zarejestrowało się niemal pół tysiąca osób!

15:16, 14.02.2018 | P.P., E.D.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Piotr Paterski

- Gdy dowiedziałam o takiej możliwości, od razu byłam pewna, że chcę się zarejestrować. To nic nie kosztuje, a możemy uratować czyjeś życie – powiedziała nam w Lubiewie w niedzielę w Lubiewie Justyna Glama chwilę po rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. W niedziele rejestrowano się w całym powiecie. I chociaż to nie był wyścig między gminami, Cekcynowi trzeba oddać to do jego – tam rozbili bank.

Na łamach "Tygodnika Tucholskiego" wielokrotnie pisaliśmy o chorym na białaczkę Łukaszu Gradowskim ze Śliwic. Niedawno przedstawiliśmy też Zosię Koślińską z Tucholi, która cierpi na ostrą białaczkę szpikową. W minioną niedzielę odbył się pierwszy Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku. "Twarzami" akcji zostali właśnie Zosia i Łukasz. Włączyły się w nią wszystkie gminy powiatu tucholskiego. Przez punkty umiejscowione w: Tucholi, Cekcynie, Kęsowie, Gostycynie, Śliwicach i Lubiewie przewinęły się prawdziwe tłumy: zarejestrowało się niemal pół tysiąca osób!


- To wolontariusze są bohaterami akcji. Nikogo nie trzeba było namawiać. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i poświecili mnóstwo czasu na organizację rejestracji w swoich punktach

-podkreśla jedna z inicjatorek Powiatowego Dnia Dawcy Szpiku, Aleksandra Patoleta z Gostycyna.

To czy akurat w niedzielę, zarejestrował się faktyczny dawca szpiku, pokaże przyszłość. Już teraz natomiast wiemy, że na tym jednym przedsięwzięciu się nie skończy. Pokażmy, jak Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku wygląda w liczbach:

Liczba niedzielnych rejestracji w gminach

Cekcyn – 160 osób

Śliwice – 89

Tuchola – 80

Kęsowo – 67

Lubiewo – 41

Gostycyn – 35

RAZEM – 472 OSÓB!

(P.P., E.D.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone