Zamknij

Dyrektor przerażony, bo... Technikum Leśne Złotą Szkołą według Perspektyw!

11:55, 20.01.2018 | Lucyna Zdanowska, (red.)
REKLAMA
Skomentuj

Sukces tucholskiego „Leśnika” jest znaczący, bowiem po ubiegłorocznej srebrnej odznace tym razem udało się szkole uplasować w pierwszej setce, co skutkuje przyznaniem znaku „Złotej Szkoły 2018”.

Wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, które od dwudziestu lat przygotowuje miesięcznik „Perspektywy” ukazały się zaledwie kilka dni temu. Co roku na ten moment czekają szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Klasyfikacja opiera się na trzech kryteriach w odniesieniu do liceów ogólnokształcących i czterech w przypadku techników.

W rankingu liceów ogólnokształcących o miejscu szkoły decydują: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.) oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych (30 proc.). Natomiast w odniesieniu do techników kryteria rozkładają się tak: matura z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), matura z przedmiotów dodatkowych (25 proc.), wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.), sukcesy w olimpiadach (20 proc.). Placówkom oświatowym, które osiągnęły najlepsze wyniki przyznawane są tytuły honorowe „Złotej”, „Srebrnej” i Brązowej” Szkoły.

Powód do dumy w tym roku może mieć Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi. Szkoła jest na 15 miejscu w skali kraju i na 2 miejscu w skali województwa w kategorii najlepszych techników oraz na 154 miejscu na 200 podawanych w rankingu szkół olimpijskich.

Dyrektor Technikum Leśnego w Tucholi Piotr Marciniak na początku rozmowy przyznaje, że jest nim trochę przerażony. Dużym wyzwaniem jest bowiem utrzymanie szkoły na tym samym poziomie przez kolejne lata. 
- Cieszymy się jednak ogromnie - dodaje. To samo nie przyszło. Wysoka pozycja w rankingu jest efektem pracy całego naszego zespołu oraz pracy naszych uczniów - mówi - Mieliśmy najwyższy wynik jeśli chodzi o zdawalność egzaminów zawodowych, czyli 100 procent - mówi Marciniak.

W najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego", który aktualnie jest w sprzedaży, dyrektor Marciniak o sukcesie mówi zdecydowanie więcej. My przeanalizowaliśmy również pozycje osiągnięte przez wszystkie inne średnie szkoły powiatu tucholskiego. 

(Lucyna Zdanowska, (red.))
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone