Do 26 stycznia w sali wystawowej TOK-u można oglądać Wystawę Biblii, która trafiła do Tucholi za sprawą Macieja Górki, pastora zielonoświątkowców. Wszystkie składające się na nią eksponaty można wziąć do ręki czy fotografować. Jest i opcja zwiedzania z przewodnikiem. W dniu otwarcia ekspozycji rolę tę pełnił Dariusz Czyszczoń z Fundacji Areopag, skutecznie skupiając uwagę zebranych.
Najnowsza wystawa, jaka zagościła w TOK-u, przedstawia ponad 3000 lat historii Pisma Świętego. Można na niej zobaczyć repliki rękopisów, kamiennych tablic oraz starodruków. Wśród eksponatów znajdują się: Qumran, Kodeks z Aleppo, Dekalog, Tora, Septuaginta, Vulgata, Biblia Gutenberga, Biblia Gdańska czy Biblia Radziwiłłowska. Ponadto obok ksiąg i zwojów wyeksponowana została replika prasy Gutenberga. Każdy ze składających się na wystawę eksponatów można dotknąć, wziąć do ręki czy sfotografować.
Otwarcie Wystawy Biblii odbyło się we wtorek (9.01) w samo południe TOK-u. W sali wystawowej pojawili się m.in. mieszkańcy, którzy żywo interesują się wydarzeniami kulturalnymi w Tucholi, władze miasta w osobach burmistrza i jego zastępczyni, pierwszoklasiści z Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi czy wyznawcy Kościoła Zielonoświątkowego. To właśnie z inicjatywy pastora Kościoła Słowo Życia w Tucholi, Macieja Górki wystawa zagościła w TOK-u.
Dostęp do tej księgi tworzył przez ostatnie 2000 lat kulturę w Europie, naszym kraju. Dobrze jest wiedzieć i poznać źródła skąd, po co i dlaczego. Czasami nam się wydaje, że to co robimy, w co wierzymy, czy jak postępujemy wydarzyło się z niczego, a ostatecznie tak nie jest. Są źródła
- mówił pastor.
Niebagatelny udział w organizacji wystawy miała Fundacja Areopag z Jastrzębia Zdroju. Podczas otwarcia jej przedstawiciel, Dariusz Czyszczoń, z niezwykłą lekkością i zapałem przybliżył historię Biblii. Przechodząc od eksponatu do eksponatu skutecznie skupiał uwagę uczestników wydarzenia. W ruch poszły m.in. repliki papirusów i pergaminów. Co odważniejsi podjęli próbę odczytania różnych przekładów Biblii.
Ekspozycja poświęcona Pismu Świętemu dostępna jest do 26 stycznia, także w opcji z przewodnikiem (praktycznie do godziny 19:00).
Pełna relacja z wydarzenia znajdzie się w jutrzejszym wydaniu "Tygodnika".
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz