Zamknij

Warsztaty z kolędami w Bysławiu i impreza w Tucholi / ZAPOWIEDŹ

21:33, 29.11.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 21:36, 29.11.2023
Skomentuj Warsztaty odbędą się 2 grudnia w Bysławiu, a finałowa impreza 9 grudnia w Tucholi. Grafika organizatorzy. Warsztaty odbędą się 2 grudnia w Bysławiu, a finałowa impreza 9 grudnia w Tucholi. Grafika organizatorzy.

Już w sobotę odbędzie się druga część bezpłatnych warsztatów. Z kolei 9 grudnia moc atrakcji będzie czekała w Muzeum Borów Tucholskich.

Grupa odtwórstwa historycznego z Bysławia tym razem wzięła się za dawne tradycje kolędnicze. W najbliższą sobotę (2 grudnia) organizuje otwarte, bezpłatne warsztaty tworzenia postaci kolędniczych, pająków ludowych oraz nauki kolęd życzących. Będzie to już drugie spotkanie, pierwsze miało miejsce tydzień temu. Wszyscy chętni mogą przybyć do świetlicy wiejskiej w Bysławiu na godzinę 16:30. Warto wcześniej zapisać się na warsztaty, wysyłając e-maila na byslawskagoh19@gmail.com.

Natomiast 9 grudnia w Tucholi odbędzie się wydarzenie finałowe związane ze wspomnianymi tradycjami. O godz. 15:00 spod urzędu miejskiego wyruszy korowód kolędniczy, który dotrze do Muzeum Borów Tucholskich. Tam od 16:00 do 20:00 przewidziano sporo atrakcji. W programie: inscenizacja przyjęcia kolędników przez gospodarzy, prelekcja Marii Olick o dawnych zwyczajach godowych, warsztaty tworzenia pająków ludowych, tradycyjny poczęstunek i koncert kolęd w wykonaniu Zuzanny Ciszewskiej – Slavograjki.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%