Zamknij

Święto Niepodległości w Śliwicach / FOTORELACJA

11:04, 14.11.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 11:13, 14.11.2023
Skomentuj Akademia odbyła się 10 listopada. Akademia odbyła się 10 listopada.

Młodzi ludzie w sekwencji krótkich scenek ukazali trudną drogę naszej ojczyzny do odzyskania niepodległości. Były też słowa Jana Pawła II, a na widowni zasiedli politycy z rożnych ugrupowań.

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowana została w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach 10 listopada. Tegoroczny program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 8a ze Szkoły Podstawowej w Śliwicach pod czujnym okiem wychowawczyni Katarzyny Śmiałowskiej. Na scenie zaprezentował się także dziecięcy chór "Wokalin", który prowadzi Roman Mechliński.

Uczniowie przedstawili zebranym żywą lekcję historii. W licznych, krótkich scenach młodzi ludzie ukazali końcowy okres zaborów, a także czas I wojny światowej. Pokazali walkę o powrót naszej ojczyzny na mapy świata i różne drogi, którymi ówcześni patrioci próbowali odzyskać niepodległość Polski.

Całość poprowadził duet narratorów Maja Mechlińska i Jan Wutkowski, autor scenariusza.Co ciekawe na widowni oprócz rodziców i dziadków dzieci pojawili się politycy z dwóch rożnych stron. Była zarówno świeżo upieczona posłanka PSL-u Agnieszka Klopotek wraz z mężem, jak i poseł – jeszcze minister z PiS-u Łukasz Schreiber. Był też wójt Daniel Kożuch.

Pełen artykuł znajdzie się w najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego". Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%