Zamknij

Cekcyn: W sobotę znowu zagra Kocioł! ZAPOWIEDŹ

13:49, 10.03.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 14:01, 10.03.2023
Skomentuj Będzie różnorodnie. Jutrzejsi to lekki rock z trąbką, puzonem i saksofonem w tle. The Goodfellas zagra bardziej bluesowo i soulowo. Grafika GOK Cekcyn Będzie różnorodnie. Jutrzejsi to lekki rock z trąbką, puzonem i saksofonem w tle. The Goodfellas zagra bardziej bluesowo i soulowo. Grafika GOK Cekcyn

Jak zawsze będzie różnorodnie. Jutrzejsi to lekki rock z trąbką, puzonem i saksofonem w tle. The Goodfellas zagra bardziej bluesowo i soulowo.

Kocioł Festival to marka rozpoznawalna już nie tylko na naszym terenie. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim artystami na bardzo wysokim poziomie i ogromną różnorodnością prezentowanych gatunków muzycznych. W Cekcynie organizatorzy ponownie zamieszali w "Kotle" i tym razem odnaleźli w nim dwa zespoły: Jutrzejsi oraz The Goodfellas.

Jutrzejsi to grupa pochodząca z Gdańska, która na scenie muzycznej pojawiła się kilka lat temu. Co grają? Słuchając nagrań, można odszukać w ich muzyce trochę rocka, trochę ska i trochę reggae. Zaliczyć zespół do jednego, konkretnego nurtu muzycznego jest jednak trudno. I dobrze. Fani polskiego, nieoczywistego grania, mogą usłyszeć w Jutrzejszych nieco z legendarnej już grupy Akurat, kiedy śpiewał w niej Tomasz Kłaptocz. Na pewno nie zabraknie gitar, trąbki, saksofonu, a nawet puzonu.

Zupełnie inny klimat zaprezentuje na scenie The Goodfellas, czyli duet Aleksander Jelonek – gitara, chórki oraz Maks Pabjańczyk – śpiew, trąbka. Tutaj spodziewajmy się raczej wyciszenia, melancholijnego wręcz nastroju zapraszającego do lekkiego bujania. Soul, gypsy blues, R&B – to klimaty The Goodfellas.

Koncert odbędzie się w sobotę (11 marca) w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie. Sala będzie otwarta od godziny 18:00, rozpoczęcie grania zaplanowano na ok. 19:00. Wstęp wolny. Organizatorami są: GOK w Cekcynie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej oraz Kocioł Festival.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%