Zamknij

Gm. Cekcyn: Jasełka w Zdrojach przywróciły świąteczną atmosferę / GALERIA

12:04, 17.01.2023 Piotr Paterski Aktualizacja: 12:04, 17.01.2023
Skomentuj Jasełka w Zdrojach. Fot. Piotr Paterski Jasełka w Zdrojach. Fot. Piotr Paterski

Czy właśnie narodzonego Jezusa można przywitać tańcem i śpiewem? Oczywiście, co udowodniło rozbudowane, angażujące dzieci w różnym wieku, jasełkowe przedstawienie w Zdrojach.

'Śpiewaj i tańcz Ziemio cała dla Jezusa". Taki tytuł nosiły jasełka, które odbyły się w Zdojach (gmina Cekcyn) 6 stycznia. Organizowało je Koło Gospodyń Wiejskich w Zdrojach. Podczas gdy przewodnicząca koła Barbara Jasnoch prowadziła piątkowe wydarzenie, jej koleżanki częstowały wszystkich gości i aktywnych uczestników spotkania, pysznymi wypiekami, na słodko uzupełniając spektakl.

Spektakl z bisem

To co zobaczyliśmy na "scenie" w domu strażaka, zapadnie w pamięć na długo. Były to z pewnością najbardziej muzyczne, a nawet taneczne jasełka, z jakimi od dłuższego czasu mieliśmy do czynienia. Odgrywane w półmroku, ze starannie przygotowaną scenografią, z niemałym tłumem dzieci ucharakteryzowanych w jasełkowe stroje, robiły wrażenie od samego początku. Skoro główną rolę odgrywały muzyka i taniec, należy wymienić Katarzynę Kwaśniewską, która odpowiadała za oprawę muzyczną. Słowa uznania należą się wychowawczyni Marice Hoffmann (i pomagającej jej Marzenie Płóciennik) za przygotow1anie do występu grupy przedszkolnej. Trzeba zwrócić uwagę na niezwykły śpiew kilkukrotnie stającej przed mikrofonem solistki Amelii Turzyńskiej. Gromkie brawa należą się natomiast wszystkim grupom dzieci jednocześnie. 

- Jeśli się zdarzą pomyłki czasami, to nam wybaczcie. I pomóżcie brawami - w taki sposób mali uczestnicy witali ze sceny publiczność, w tym swoich najbliższych. Sęk w tym, że pomyłki trudno było wychwycić. Całość dopięta była na ostatni guzik. Dzięki jasełkom o wyjątkowym scenariuszu na nowo poznaliśmy historię narodzin Jezusa i zobaczyliśmy moment nadejścia trzech mędrców, których celem była stajenka umiejscowiona właśnie w Zdrojach.

Widownia nie wypuściła aktorek i aktorów bez bisu - słynne "Hallelujah" w wykonaniu czterech dziewczynek usłyszeliśmy więc dwukrotnie. Gdy już brawa po występie ucichły, dzieci pochwalił miejscowy proboszcz. Na koniec natomiast poznaliśmy laureatów okolicznościowego konkursu plastycznego (szczegóły w ramce dołączonej do tekstu.

Konkurs plastyczny pt. ''Trzej królowie, mędrcy ze wschodu''

  • kategoria 5-6 lat: I miejsce - Antonina Dzwonkowska, II miejsce: Julia Babińska i Piotr Górnowicz, III miejsce: Magdalena Emmert
  • kategoria 7-10 lat: I miejsce - Julia Kuberna, II miejsce: Karol Kamiński i Wiktoria Śpica, III miejsce: Wiktoria Babińska i Karina Główczewska
  • kategoria 15 lat: I miejsce Piotr Zalewski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%