Zamknij

Gostycyn: "Poczet papieży" autorstwa Czesława Frydy / ZDJĘCIA Z WERNISAŻU

10.38, 21.10.2022 Kamil Tajl Aktualizacja: 11.07, 21.10.2022
Skomentuj Wystawa w Gostycynie jest ogólnodostępna. Potrwa do 4 listopada, prace można podziwiać w świetlicy szkolnej od poniedziałku do piątku do godziny 18:30.
REKLAMA

Czesław Fryda na koncie ma tysiące prac, które prezentowano już w licznych kościołach, bibliotekach czy ośrodkach kultury. Teraz "Poczet papieży" można podziwiać w Gostycynie. Wernisaż odbył się w ubiegły piątek, 14 października.

Temat wystawy do miejsca, w którym ją zorganizowano, pasuje wręcz idealnie. "Poczet papieży" autorstwa Czesława Frydy zaprezentowano bowiem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie.

Przybyłych na wernisaż gości przywitał Marek Sass, dyrektor gostycyńskiej szkoły. Podkreślał, że wystawa ukazuje dziedzictwo Kościoła, ale bardzo ważna jest też druga kwestia – talent autora.

Czesław Fryda podczas wernisażu dziękował szeregowi osób za wsparcie i pomoc w organizacji wystawy. Specjalne podziękowania razem z bukietem kwiatów przekazał swojej żonie – Czesławie.

W Gostycynie, oprócz efektownego "Pocztu papieży" składającego się z aż 266 (!) portretów, pokazano też próbkę innych prac Frydy. Szczególnie ciekawie prezentowały się jego autorskie karykatury znanych osób, m.in. polityków czy artystów. Warto wspomnieć, że artysta tworzy techniką pirografii, a więc w wyniku malowania (wypalania) gorącym metalem na drewnie. Dla potomnych wypalił też m.in. ponad 830 herbów polskich miast czy 100 wizerunków godła naszego kraju!

Wystawa w Gostycynie jest ogólnodostępna. Potrwa do 4 listopada, prace można podziwiać w świetlicy szkolnej od poniedziałku do piątku do godziny 18:30.

Więcej o twórcy i jego pracy przeczytasz w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację z wernisażu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%