Zamknij
REKLAMA

Tuchola: Postać prezesa Czapiewskiego zostaje w pamięci RELACJA/ZDJĘCIA

12:18, 01.11.2021 | (red.)
Skomentuj
REKLAMA

Młode sportsmenki z wielu klubów pokazały swoje sportowe umiejętności w towarzyskim turnieju na parkiecie. W ten sposób uczczono pamięć Janusza Czapiewskiego – byłego, nieżyjącego już prezesa tucholskiego klubu.

Młode sportsmenki zaliczyły rozgrzewkę przed starciami ligowymi w hali tucholskiego OSiR-u . Okazją do tego był tradycyjny turniej mający patrona w postaci śp. Janusza Czapiewskiego.

W poprzednich latach, jak i teraz, tucholski parkiet ożywał zaciętą rywalizacją mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia siatkarek. Dla trenerów pokaz możliwości swoich zespołów był okazją do przemyśleń, nowych wniosków, spostrzeżeń tym bardziej wartościowych, że nadeszła jesień, a z nią czas na rywalizację o ligowe punkty.

W zmaganiach 9 października uczestniczyły, poza przyjezdnymi teamami, trzy ekipy borowiackie – dwa zespoły w młodziczkach i jedna w kadetkach. Końcowy efekt meczów był różny – dwa składy młodziczek zagrały na swoim poziomie i nie można mówić o słabszym czy rewelacyjnym występie. Kadetki z kolei nie miały sobie równych i zwyciężyły z wyraźną przewagą punktową. W starszej grupie zagrały cztery drużyny, w młodszej sześć.

„Dobrze gramy i wygramy”

Tego była pewna w przewie turniejowej Marta Rzepka, jedna z tucholskich siatkarek. Słowa sportsmenki okazały się prorocze, bo kadetki Tucholanki okazały się bezkonkurencyjne. Podkreślano jednak, że turniej ma również walor pozasportowy – integruje środowisko młodych siatkarek, które być może niejeden raz spotkają się po przeciwnych stronach siatki, tocząc ligowe pojedynki. 

Często w trakcie rozgrywania setów obserwowano, jak krótką i wygodną drogą do zwycięstwa jest seria zabójczych dla rywalek zagrywek. Ich serie zasługiwały na brawa. Poza tym uroku rozgrywkom dodawały przyśpiewki charakterystyczne dla siatkówki.

Tucholska rywalizacja pechowo zakończyła się dla jednej siatkarki – zawodniczka z Człuchowa doznała urazu i trzeba było przetransportować ją do szpitala. Od wszystkich otrzymała głośne pozdrowienia podczas dekoracji. Tej dokonali tucholscy trenerzy: Karolina Redlarska, Dariusz Karnowski i Dariusz Wnękowicz. Obecna była też trenerka Ewa Domjan. Sekretarzem zawodów była Anna Zalewska.

Kadetki

1  Tucholanka Europrojekt Tuchola

2. Stal Grudziądz

3. ZSE Człuchów

4. MUKS Toruń

Młodziczki

1. Joker Świecie I

2. Stal Grudziądz

3. Tucholanka Europrojekt Tuchola I

4. Joker Świecie II

5. Sokół Mogilno

6. Tucholanka Europrojekt Tuchola II

Wyróżnienia indywidualne tucholanek

Weronika Szamocka - MVP turnieju; Paulina Budzich, Dominika Atras, Maja Jastrzembska

((red.))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%