Zamknij
REKLAMA

Pierwszy dzień Festiwalu Tradycji i Kultury Borowiackiej. V Śliwicka Dyszka: Wiele życiówek, blisko rekordu trasy ZDJĘCIA

11:50, 12.08.2021 | Michał Bełdzikowski
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę 7 sierpnia miał miejsce piąty już bieg w ramach Śliwickiej Dyszki. Trasa tradycyjnie biegła od centrum Śliwic, przez Lińsk i Rosochatkę z powrotem przed GOK w Śliwicach. Biegaczom dopisała pogoda, a wyniki wielu z nich były najlepsze w ich życiu.

Pierwszy dzień Festiwalu Tradycji i Kultury Borowiackiej miał bardzo sportowy charakter. Po raz kolejny na starcie Śliwickiej Dyszki stanęły prawdziwe tłumy. Mimo pandemicznych obostrzeń i związanych z nimi trudnościami zawodnicy dopisali, a organizatorzy mogli być zadowoleni ze swojej pracy. Bieg mierzący 10 km miał bardzo szybkie tempo – ostatni zawodnik  osiągnął czas 1:23:08.

Jednak nim wystartował bieg na "dyszkę", na linii startu stanęli najmłodsi. Chociaż rywalizowali na krótkich dystansach, to wśród młodych biegaczy było widać wiele zdeterminowania, każdy chciał osiągnąć metę jako pierwszy. Nie obyło się oczywiście bez upadków, jednak były one na tyle niegroźne, że wszyscy dobiegli do finiszu.

Gdy wybiła godzina 16:00, po raz piąty wystartował główny bieg, a na starcie stanęło 249 zawodników. Chwilę po nich na swoją trasę ruszyli zawodnicy nordic-walking, tych do zawodów przystąpiło 36. Kibice nie zdążyli na dobre wytchnąć, a już musieli wracać do głośnego dopingu, gdyż po niecałych 30 minutach zaczęli przybiegać najszybsi zawodnicy.

Pełen artykuł o V Śliwickiej Dyszce wraz z wynikami najlepszych biegaczy znajdziesz w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć.

(Michał Bełdzikowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%