Zamknij
REKLAMA

3. Okonińska Pętla - gorące otwarcie grand prix. Dosłownie

14:37, 26.06.2021 | Jarosław Kania
Skomentuj
REKLAMA

Po długiej przerwie w startach biegacze zamówili pogodę aż nazbyt dobrą. Przemierzyli kilometry biegiem i z kijkami. W borowiackiej miejscowości odbyła się 3. Okonińska Pętla jednocześnie inaugurująca ceniony cykl biegowych imprez składających się na Grand Prix Borów Tucholskich.

19 czerwca dopisały nastroje, organizacja i frekwencja, a aura przeszła samą siebie. Reprezentujący formację Biegające Śliwice organizator Michał Rytlewski ostrzegał całą grupę sportowców przed upałem i skutkami, jakie może przynieść na trasie. Wielka grupa lekkoatletów ruszyła do startu, by ukończyć dystans sprintem, jak niektórzy, czy zupełnie niezobowiązującym tempem, jak inni.

Wielki bieg i marsz nordic walking pozwolił rozciągnąć się stawce zawodników na całej długości, ale to w myśl życzenia, by nie forsować organizmu w potężnym żarze. Co prawda trasa wiodła lasami, które dawały nieco cienia, ale na polach było nie do wytrzymania, zatem karetka pogotowia pełniła ostry dyżur, a strażacy ze: Śliwic, Kręga, Lubocienia, Śliwiczek, Lińska i Rosochatki doglądali przemierzających trasę. Nie obyło się bez incydentów, na szczęście niezagrażających życiu – jeden upadek z dala od mety i jedno omdlenie tuż przed ukończeniem biegu.

 - Na trasie mamy trzy punkty nawadniania. Wiem, że nasi goście na biegu są ludźmi znającymi warunki i odpowiedzialnymi, zatem będą po prostu ostrożni– tłumaczył w sobotę Michał Rytlewski z Biegających Śliwic.

Jeszcze przed wyruszeniem na trasę pojawili się w Okoninach Nadjeziornych wójt gminy Śliwice Daniel Kożuch,  jego zastępczyni Katarzyna Daszkiewicz oraz Mieczysław Januszewski, szef miejscowego Ośrodka Wczasowego Bory Tucholskie. Przewodniczący Rady Gminy Śliwice Zbigniew Zwoliński sam stanął na linii startu i ukończył bieg z zadowalającym czasem. Poza nim pojawiła się liczna ekipa członków Biegających Śliwic. Niektórzy biegli, inni zajmowali się organizacją i przebiegiem imprezy wchodzącej z cykl biegowego Grand Prix Borów Tucholskich. Gościem na trasie był też wójt gminy Świekatowo.

Po finale rywalizacji nastąpiła integracja przy wspólnej zabawie, pokazach, posiłku i losowaniu nagród czy voucherów. Najpierw jednak na mecie samorządowcy gminni czekali z pamiątkowym medalem na każdego strudzonego sportowca. Niemalże wszystkich kończących dystans przedstawiano personalnie. Honory te czynili Magdalena Lipkowska, Andrzej Urbański i Michał Rytlewski.

Należy dodać, że w sobotę kijkarze stanowili zdecydowanie mniej liczną grupę sportowców. Faworytami byli – jak określono ich na scenie podczas dekoracji -  multimedaliści nordic walking, czyli rodzinny team Gwizdałów z Gołąbka. Wszystkim sklasyfikowanym sportowcom udało się zmieścić w przedziale czasowym ze sporym zapasem.

Matuzalem na szczycie

Sama ceremonia wręczenia nagród została poprzedzona zabawami, jak choćby przeciąganiem liny. Na scenie były też pokazy taneczne i zaproszenie wszystkich do zumby. Do tańca gromadnie przystąpiły szczególnie dzieci. One też wyciągały karteczki z numerami startowymi zawodników podczas losowania. 

Fenomenem imprezy był 84-letni Władysław Angiel z Kolejarza Bydgoszcz, który wygrał swoją kategorię wiekową. Zaskarbił sobie szacunek i sympatię. Oklaskiwały go trzy pokolenia. Nieoficjalnie wspomniano też śp. Zbigniewa Wiśniewskiego z Floriana Chojnice, który jeszcze niedawno był dobrym duchem imprezy.

Wszystkie wyniki ze szczegółami można zobaczyć na stronie domtel-sport.pl (kliknij). My do relacji dołączamy pierwszą dziesiątkę biegaczy w klasyfikacji ogólnej oraz top 3 zawodników nordic walking. 

3. Okonińska PętlaTop 10 klasyfikacji ogólnej biegaczy (12 km)

1 NIEMCZYK Mateusz    KS Prefbet-Sonarol 00:40:54

2 SZYMAŃSKI Sebastian    RulińskiRunningTeam 00:41:10

3 KUJAWSKI Grzegorz    LKS Ziemi Puckiej 00:41:33

4 JAKUBOWSKI Marek    RulińskiRunningTeam 00:42:56 

5 JANIAK Marcin    Nieskończoność 00:45:37

6 SZAMOCKI Dominik    Śliwice 00:45:56

7 GAPIŃSKI Łukasz    Wąbrzeźno 00:46:28

8 GŁÓWCZEWSKI Grzegorz    Biegający Tczew 00:47:03

9 GUZMANN Mateusz    Grudziądz 00:47:17 

10 STYŚ Dariusz    Pelplin 00:47:20

Top 3 klasyfikacji ogólnej nordic walking (5 km)

1 GWIZDAŁA Zbigniew    Gołąbek 00:31:29

2 GWIZDAŁA Bartosz    Gołąbek 00:35:57

3 SZLACHCIKOWSKI Jarosław   LASY PAŃSTWOWE 00:36:19 

(Jarosław Kania)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%