Zamknij

Tuchola. Pierwsza Liga Zimowa. Tak wyglądały rozgrywki - GALERIA ZDJĘĆ

13:59, 14.03.2020 | Piotr Paterski, fot. Jarosław Kania
Skomentuj
REKLAMA

Winter League 2020, czyli Liga Zimowa Tucholanka Bank Spółdzielczy, trwała przez ponad miesiąc, a jej nieoficjalny finał przyciągnął imponującą liczbę kibiców.

Drużyny piłkarskie z naszego regiony przerwę między rundami wykorzystały w wyjątkowy sposób, co było możliwe dzięki zaangażowaniu miejscowej Tucholanki, jej działaczy i trenerów z Grzegorzem Ogiegło na czele. To oni zaprosili do współpracy sponsorów, lokalne (także z województwa pomorskiego) kluby, a także patrona medialnego, czyli nas - Tygodnik Tucholski. Ideę udało się zrealizować - w lutym i na początku marca, pod gołym niebem na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji, piłkarze rywalizowali w Winter League 2020. Pełna nazwa rozgrywek to Liga Zimowa Tucholanka Bank Spółdzielczy. I chociaż jasnym było, że mamy do czynienia z rozgrywkami towarzyskimi będącymi etapem przygotowań do regularnej ligi, z kolejki na kolejkę rywalizacja wydawała się być coraz bardziej zacięta. 

Ku uciesze kibiców liga zimowa ułożyła się tak, że dwie najlepsze drużyny przed ostatnią kolejką miały taką samą liczbę punktów i... ten ostatni mecz rozgrywały między sobą! Efekt? Zapełnione trybuny przy mniejszym boisku, a na nich w dużej mierze sympatycy drużyn z Raciąża i Cekcyna. To Rawys CEO w nieoficjalnym finale pokonał Cis 5:3 zostając pierwszym tryumfatorem w historii ligi zimowej. Pierwszym, bo już podczas kameralnej gali, gdyj wręczano okazałe puchary i wartościowe nagrody, organizatorzy, sponsorzy i drużyny, zadeklarowali chęć udziału w takim przedsięwzięciu również za rok.

"Tygodnik Tucholski" ufundował trofea dla najlepszych strzelców rozgrywek. Jak patron medialny relacjonowaliśmy w wersji papierowej każdą kolejkę. Dziś bonus - publikujemy wielką galerię zdjęć z CAŁYCH ROZGRYWEK! 

Finalna tabela Winter League 2020:

1. Rawys CEO Raciąż 15 pkt

2.Cis Cekcyn 12 

3.Tucholanka Tuchola

4.Brda Rytel

5.Jantar Pawłowo

6. TKP Tuchola

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%