Zamknij

Tuchola: Miejski Finał Czwartków Lekkoatletycznych / ZDJĘCIA

19:54, 29.05.2023 Aleksandra Karnecka Aktualizacja: 15:44, 04.06.2023
Skomentuj Na zdjęciu od lewej Maja Tomczyk i Oliwia Kozielecka, które zajęły I miejsca w swoich kategoriach. Na zdjęciu od lewej Maja Tomczyk i Oliwia Kozielecka, które zajęły I miejsca w swoich kategoriach.

29 maja dobiegła końca wiosenna edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Właśnie tego dnia poznaliśmy ogólnopolskich finalistów, którzy będą reprezentowali swoje gminy w ogólnopolskim finale w Łodzi.

W tej edycji, zmagania o jak najlepsze wyniki w wybranych dyscyplinach młodzi sportowcy rozpoczęli 24 kwietnia. Rywalizowali ze sobą, a także walczyli o pobicie swoich życiowych rekordów w konkurencjach takich jak: skoki w dal i wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą, biegi - na 600m dla dziewcząt, 1000m dla chłopców, 100m dla klas VII, VIII i starszych oraz o dystansie 60m. 

Finał miał odmienną koncepcję niż w latach ubiegłych. Udział w nim mogli wziąć jedynie uczniowie, którzy co najmniej raz wystartowali w tegorocznym cyklu lekkoatletycznych spotkań. Młodzi lekkoatleci w poniedziałkowe popołudnie zaprezentowali swoje umiejętności w jednej, wybranej przez siebie dyscyplinie. Ponadto o miejscu na podium decydował wynik uzyskany jedynie z finałowego współzawodnictwa, a nie jak w ubiegłych lata - pięć najlepszych z szeregu startów. Dyplomy oraz słodkie nagrody dla zawodników, którzy zajęli czołowe lokaty wręczała wiceburmistrz Tucholi - Iwona Opoczyńska.

Pełna relacja z Miejskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych wraz z nazwiskami młodych sportowców, którzy w czerwcu zaprezentują się w Łodzi ukarze się w papierowej wersji "Tygodnika Tucholskiego". PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%