Zamknij

Tuchola: XXI Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne [GALERIA]

12:54, 28.05.2023 Michał Bełdzikowski Aktualizacja: 08:42, 29.05.2023
Skomentuj Kibice, zawodnicy, obserwatorzy... Wszyscy emocjonowali się biegami! Kibice, zawodnicy, obserwatorzy... Wszyscy emocjonowali się biegami!

W piątek 26 maja młodzi sportowcy z całego powiatu rywalizowali ku chwale swoich szkół.

Po raz XXI odbyły się Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne. Były to pierwsze po kilkuletniej przerwie zawody od czasów pandemii. Zawodnicy reprezentowali szkoły ze wszystkich gmin z naszego regionu. Dodatkowo w szranki stanęli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Tego dnia zawody odbywały się w wielu miejscach. Na ulicy Pocztowej chłopcy grali w piłkę nożną, zaś kilkadziesiąt metrów dalej na kręgielni walka była równie zacięta. Przy OSiR-ze zaś była główna oś wydarzeń. Mnóstwo sportów na głównym obiekcie i kolejne w hali, na sztucznej nawierzchni czy też placu przed halą. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła królowa sportu. Lekkoatletyka sprowokowała kibiców do głośnej wrzawy i bacznego obserwowania biegów. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła królowa sportu. Lekkoatletyka sprowokowała kibiców do głośnej wrzawy i bacznego obserwowania biegów. Wszystkie konkurencje, które się odbywały, od razu były kwitowane dekoracją medalową. Błyskawicznie do odbierania medali zachęcał Dariusz Krygowski. Młodzi sportowcy z ogromnym zacięciem pokonywali kolejne wiraże, wysokości czy też odległości. Znakomita, pełna pasji i emocji rozgrywka odbywała się na hali. Tam zawodniczki pojedynkowały się w dwa ognie. Zbijak był pełen dynamiki i efektownych rzutów. Na koniec, gdy zsumowano wszystkie punkty, przyznano nagrody odpowiednie dla gmin. Szkoły bowiem walczyły w imieniu całych regionów administracyjnych, a nie tylko swoich placówek. Na pierwszym miejscu uplasowała się gmina Tuchola, która wyprzedziła kolejno: Cekcyn, Kęsowo, Śliwice, Lubiewo i Gostycyn. Za udział zaś swoją nagrodę otrzymali sportowcy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którzy rozgrywali konkurencje dostosowane do swoich możliwości. Zebrali oni jedne z najgłośniejszych braw! Nim ogłoszono oficjalne zakończenie, za udział wszystkim gminom podziękował starosta tucholski Michał Mróz.

Więcej o XXI Powiatowych Szkolnych Igrzyskach przeczytasz w najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego". W nim szczegółowa klasyfikacja oraz relacja z najbardziej emocjonującej konkurencji.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%