MECZ: Rawys Raciąż – Polonia Bydgoszcz 0:0. Bydgoszczanie tracą fotel lidera, Rawys na miejscu 4. / FOTO

10:15, 15.05.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 11:08, 15.05.2023
Skomentuj Raciążanie nie przestraszyli się lidera, ale w sobotę brakowało im dobrego wykończenia. Raciążanie nie przestraszyli się lidera, ale w sobotę brakowało im dobrego wykończenia.

Rawys Raciąż w sobotę (13 maja) podejmował u siebie liderującą przed 25. kolejką Polonię Bydgoszcz. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a bydgoszczanie stracili fotel lidera klasy okręgowej na rzecz Unii Wąbrzeźno.

RAWYS RACIĄŻ:

Kacper Gibas (br.), Tomasz Prusaczyk, Jakub Gąsiorowski, Piotr Nalewaj, Tomasz Kurs, Damian Rybacki, Tobiasz Mocek, Szymon Kołodziejski, Mateusz Pril (C), Guladi Kokoladze, Miłosz Brzeziński (Łukasz Donorowicz).

Polonia Bydgoszcz przyjechała do Raciąża jako lider I grupy kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej. Drużyna ze stolicy naszego województwa już od samego początku spotkania chciała zaznaczyć, kto w sobotę będzie częściej atakował. I choć w pierwszych minutach gracze Polonii rzeczywiście raz po raz pojawiali się pod bramką gospodarzy, to z ataków tych nic nie wynikało. Rawys znowu udowodnił, że w Raciążu przyjezdnym gra się bardzo trudno.

Praktycznie całe 90 minut opierało się na podobnym schemacie. Bydgoszczanie starali się grać bardziej kombinacyjnie i częściej byli przy piłce, jednak nie licząc 2-3 groźniejszych strzałów, przez cały mecz nie sprawili raciążanom praktycznie żadnych problemów. Rawys nastawił się na szybkie kontry, ale obrońcy Polonii byli dobrze ustawieni i sędzia często odgwizdywał spalone. Warto zaznaczyć, że gracze z naszego terenu przejęli inicjatywę w okolicach 80 minuty. Dobrze działały proste środki: długie, celne podania z głębi pola do napastników lub na skrzydła. Zawodnicy Polonii ewidentnie złapali zadyszkę i nie nadążali za gospodarzami. Ale w tym fragmencie spotkania zabrakło raciążanom dobrego wykończenia i postawienia przysłowiowej kropki nad i.

Mecz zakończył się wynikiem 0:0. Polonia Bydgoszcz spadła na drugie miejsce w ligowej tabeli. Rawys jest cały czas tuż za czołówką, na 4. miejscu. Zgromadził już 48 oczek, do lidera traci 9 punktów. Do końca sezonu zostało jeszcze 5 spotkań.

Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację z sobotniego meczu. Na fanpage'u Tygodnika Tucholskiego znaleźć można filmy z Raciąża.