Małe mistrzynie gimnastyki wróciły z medalalmi mistrzostw Polski. Tucholanki pokonały bardziej doświadczone rywalki / FOTO

11:36, 05.05.2023 .Jarosław Kania Aktualizacja: 11:37, 05.05.2023
Skomentuj Praca i świetne występy młodych gimnastyczek zostały ukoronowane pod koniec kwietnia w Zblewie. Praca i świetne występy młodych gimnastyczek zostały ukoronowane pod koniec kwietnia w Zblewie.

"Wyginam śmiało ciało" – ten hit ciśnie się na usta, gdy widzi się występy młodych Borowiaczek trenowanych przez Weronikę Schreiber, której pomaga mąż Oskar. Młode, sprawne gimnastyczki zachwyciły jury i stanęły na podium. Dorośli szkoleniowcy mówią, że taki sukces ma kilka wymiarów.

Debiuty w nazwie, debiuty także w występach – od razu dwa brązy i jedno srebro. Na swój sukces w ogólnopolskim wydarzeniu pracowali i trenerzy, i zawodniczki. Para trenerska wraz z kilkoma utalentowanymi zawodniczkami w różnym wieku pojechali na Debiuty Mistrzostwa Polski Fit Kids WBBF WFF w Zblewie. Impreza, na której swój występ zaliczyło sto siedemdziesiąt dziewczynek z całego kraju, odbywała się w dniach 28-29 kwietnia. Na scenie zblewskiej hali sportowej działy się cuda, na widok których ręce same składały się do oklasków. W długim korowodzie zawodniczek dziecięcego fitness wystąpiły także podopieczne Weroniki i Oskara Schreiberów. Trzy z nich stanęły na podium.

Jesteśmy instruktorami akrobatyki sportowej i fitness, prowadzimy zajęcia w tucholskiej hali sportowej dla najmłodszych

– opowiada Weronika Schreiber.

Mamy sporą grupę szkoleniową, bo aż około osiemdziesięcioro najmłodszych w wieku od 4 do 18 lat (dziewczynki) i od 7 też do 18 (chłopcy). W Zblewie wszystkie zawodniczki rywalizowały w kategorii solistek. Poza nimi oglądano także pary i trójki.

Trenująca półtora roku Julia Szeffs w kategorii 13 lat zdobyła srebrny medal. Diana Lukhanina mogła cieszyć się z trzeciego miejsca wśród dwunastolatek. Z kolei również na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski stanęła Antonina Gostomczyk (kategoria wiekowa 16+). O okolicznościach zdobycia medali w krajowym czempionacie i ogromie pracy włożonej w to, co zaowocowało sukcesem, będzie można przeczytać z najbliższym numerze "Tygodnika Tucholskiego".

Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze Zblewa.