Zamknij

Tory w Cekcynie nie miały wytchnienia. Minigolf na wybornym poziomie

12:17, 20.06.2022 Jarosław Kania Aktualizacja: 12:43, 20.06.2022
Skomentuj

Skarpa nad jeziorem w Cekcynie stanowi ulubione miejsce zawodników z wielu zakątków Polski. Tu wracają każdego lata, by rywalizować w minigolfie.

Minigolf w borowiackiej miejscowości to duma Cisa Cekcyn. Kiedy pogoda staje się letnia, nad jeziorem gromadzą się ciekawi nie tylko przyrody, ale też kibice sportu, który akurat w Borach ma już bogatą tradycję. Trzy poziomy, na których są usytuowane tory, są miejscem walki w skupieniu o najwyższe w kraju laury. Zawody rangi mistrzostw Polski przeplatają się z zawodami o bardziej lokalnym charakterze, choć są w pełni otwarte – każdy może wziąć w nich udział.

Na przełomie maja i czerwca nad jeziorem w Cekcynie odbyły się aż cztery wydarzenia. Poza tutejszym klubem sportowym turniej organizował Polski Związek Minigolfa. Najpierw, niejako na rozgrzewkę przed dalszym ćwiczeniem wprawnego oka i pewnej ręki, rozegrano VII Turniej Dubletów „Double Masters” (21 maja). Rywalizujące pary miały sporo pracy, bowiem regulamin przewidywał aż cztery rundy do przejścia, a każda z nich to start na każdym z osiemnastu torów.

- Jak zwykle było to spore wyzwanie dla każdego, bo zachowanie skupienia przez tak długi czas to nie lada sztuka – opowiada Monika Wesołowska, zawodniczka GLKS-u Cis Cekcyn Minigolf Cekcyn. - Dodatkowe utrudnienie sprawiały deszcz i wiatr. Każdy miał jednak równe szanse i zachował pogodny nastrój wbrew aurze.

W zawodach rywalizowało dwanaście par z: Cekcyna, Kwidzyna, Warszawy, Krynicy Morskiej, Kołobrzegu. Był też obcokrajowiec, znany całej braci minigolfowej Christian Olsson ze Szwecji. On też w duecie z kobietą okazał się najlepszy. Cekcyn reprezentowały dwie pary, których wyniki, jak też wszystkich Borowiaków, prezentujemy w ramce. Sędziami tych zawodów byli Monika Wesołowska, Christian Olsson i Łukasz Bieliński. Po rozdaniu nagród i pucharów wszyscy wieczorem wymieniali się wrażeniami i wspomnieniami przy ognisku integracyjnym. Czasu na odpoczynek jednak nie było wiele, bowiem w drugim dniu po rywalizacji duetów nadeszła chwila rywalizacji w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Cekcyn i Klubu GLKS Cis Cekcyn. W szranki stanęło dwudziestu czterech graczy, w tym sześcioro cekcynian. W użyciu był cały obiekt, bowiem każdy uczestnik zmagań musiał przejść dwie rundy, a jedna odbywała się na dwudziestu siedmiu torach. Graczom tym razem punkty przyznawali Bogusław Krajna i Łukasz Bieliński.

Ciekawa sytuacja nastała w końcówce – o trzecie miejsce musiała nastąpić dogrywka. Do walki stanęło dwoje minigolfistów z Mazovii Warszawa. Lepsza od Fryderyka Rusieckiego okazała się Monika Daniel, która już w pierwszej próbie trafiła do dołka. Na uwagę zasługują dwaj Borowiacy: Tomasz Gumiński i Marcin Krupa. Znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepszych, krajowych zawodników.

Dwa w jednym, czyli puchar za pucharem

Jakby tego było mało sportowcom, w dniach 4 – 5 czerwca stanęli oni do walki w kolejno VI i VII Pucharze Polski w Minigolfie. Teraz rywalizacja przebiegała na osiemnastu torach, a trzeba było zaliczyć trzy takie rundy. Aura tym razem nie martwiła nikogo, bowiem słońce w pełni kibicowało zgromadzonym. Niezbędne stały się czapki z daszkiem.

W podsumowaniu turniejów sporządzono kilka klasyfikacji – ze względu na płeć i wiek. Tak więc nagrody odebrali mężczyźni i kobiety, ponadto seniorzy i juniorki. Cekcynianie uplasowali się na dalszych lokatach w rozgrywkach pucharowych. W drugim dniu czerwcowych zawodów Marcin Krupa był czternasty, zaraz za nim znalazła się Monika Wesołowska. Stawkę zamknął Bogusław Krajna (dwudzieste drugie miejsce). Szczegółowe wyniki można sprawdzić na stronie www.pzmg.pl w zakładce „Wyniki turniejów”.

Członkowie cekcyńskiego klubu zorganizują po zakończeniu roku szkolnego tradycyjny turniej świetlic wiejskich.

 

VII Turniej Dubletów "Double Masters"

1. PolSved (Monika Daniel, Christian Olsson)

2. Jerzy B. Team (Łukasz Bieliński, Dawid Rębisz)

3. KryWar (Kamil Włodarski, Fryderyk Rusiecki)

8. K&K (Bogusław Krajna, Marcin Krupa)

9. Cekcyńskie Aniołki (Izabela Złotowska, Monika Wesołowska)

Turniej o Puchar Wójta Gminy Cekcyn i Klubu GLKS Cis Cekcyn

1. Christian Olsson (Szwecja)

2. Michał Moszoro (Minigolf Club Mazovia Warszawa)

3. Monika Daniel (Minigolf Club Mazovia Warszawa)

5. Tomasz Gumiński (GLKS Cis Cekcyn Minigolf Cekcyn)

7. Marcin Krupa (GLKS Cis Cekcyn Minigolf Cekcyn)

12. Monika Wesołowska (GLKS Cis Cekcyn Minigolf Cekcyn)

15. Diana Brygman (GLKS Cis Cekcyn Minigolf Cekcyn)

17. Bogusław Krajna (GLKS Cis Cekcyn Minigolf Cekcyn)

20. Izabela Złotowska (GLKS Cis Cekcyn Minigolf Cekcyn)

VI Puchar Polski w Minigolfie

1. Mateusz Miloch (Minigolf Club Sopot)

2. Maciej Mikołowski (Minigolf Club Sopot)

3. Bogdan Miloch (Minigolf Club Sopot)

VII Puchar Polski w minigolfie

1. Mateusz Miloch (Minigolf Club Sopot)

2. Łukasz Kusiakiewicz (KS Minigolf Kołobrzeg)

3. Christian Olsson (Szwecja)

(Jarosław Kania)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%