Zamknij
REKLAMA

Żalno: Otwarcie rozbudowanej remizy OSP i festyn rodzinny FOTORELACJA

13:03, 18.05.2022 | K.T.
Skomentuj
REKLAMA

Oficjalne i uroczyste otwarcie rozbudowanej remizy OSP Żalno miało miejsce w ubiegłą sobotę (14 maja). Świętowano nie tylko przy nowym garażu. Niedaleko, bo na placu przy świetlicy wiejskiej, odbył się tego dnia festyn edukacyjno-rekreacyjny.

Druhowie z Żalna od dawna mówili o potrzebie dobudowania drugiego garażu. W jedynym, dostępnym pomieszczeniu, było zbyt ciasno. Temat ten poruszano przynajmniej od 4 lat podczas zebrań wiejskich. Dzięki wsparciu wielu osób i zaangażowaniu się w prace budowlane samych strażaków ochotników, cel udało się osiągnąć.

Po uroczystym otwarciu nowy garaż OSP Żalno został poświęcony. Nie zabrakło rzecz jasna okolicznościowych przemów.

Wszyscy wiemy, że do tego celu, czyli otwarcia garażu, dochodziliśmy pewnymi etapami. Ale dzisiaj świętujemy [...]. Wykonawcą był przedsiębiorca stąd, Dariusz Sikorski. Cieszę się, że kończymy właśnie dzisiaj, bo wszyscy wiemy, jak skomplikowane są aktualnie procesy inwestycyjne [...]. Warto podkreślić, że w tę budowę bardzo zaangażowali się także sami druhowie, którzy wykonywali część robót. Dziękuję za ten poświęcony czas, ta remiza to jest wasz drugi dom

– mówił wójt gminy Kęsowo Radosław Januszewski. Po raz kolejny zaznaczył też, że druhów z terenu całej gminy zawsze mocno wspiera jego zastępczyni Jagoda Has.

Jako że niedawno obchodzony był Dzień Strażaka, przy okazji w Żalnie wręczono druhom odznaczenia.

Z kolei podczas festynu edukacyjno-rekreacyjnego były pokazy ratownictwa technicznego strażaków z komendy powiatowej PSP w Tucholi i ratowników medycznych z firmy Therapeutica. Ponadto policjanci rozstawili miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych i znakowali rowery. Nie zabrakło też gier i konkursów dla dzieci, a wieczorem dorośli bawili się na imprezie z DJ-em.

Więcej informacji znajdziesz w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację z sobotnich wydarzeń w Żalnie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%