Zamknij
REKLAMA

Napoleonka: Znowu prawie 150 km/h...

13:12, 30.03.2022 | K.T.
Skomentuj Fot. KPP w Tucholi
REKLAMA

Funkcjonariusze tucholskiej drogówki ukarali kolejnego kierowcę mandatem w wysokości 2500 zł. Do jego konta dopisano również 10 punktów karnych.

Regularnie informujemy o kontrolach prędkości, których tucholscy policjanci bardzo często dokonują na popularnej napoleonce, czyli drodze powiatowej relacji Tuchola – Tleń. Przypomnijmy, że na całym jej odcinku (na naszym terenie) obowiązują ograniczenia: najczęściej do 70 km/h, a na niektórych fragmentach do 50 km/h. Wielu kierowców wybiera tę trasę, kiedy chce dojechać do autostrady. Niektórzy z nich zapominają, że na owej autostradzie jeszcze nie są.

I tak np. 16 marca zatrzymano na napoleonce dwóch kierowców z prędkościami 141 i 146 km/h na licznikach. Jeszcze wcześniej, bo 4 lutego, kierowca volkswagena arteona pędził na "siedemdziesiątce" aż 150 km/h.

Jak informuje Łukasz Tomaszewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, do kolejnego zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy doszło w poniedziałek (28 marca) na trasie Tuchola – Tleń.

Policjanci kontrolowali tam prędkość poruszających się pojazdów. W pewnym momencie zauważyli jadące z dużą szybkością auto osobowe. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że pojazd pędził 149 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h!

– relacjonuje Tomaszewski.

Kierowca seata – mieszkaniec gminy Lubiewo – został zatrzymany do kontroli. Mundurowi ukarali 24-latka mandatem karnym w kwocie 2500 zł. Do jego konta dopisano również 10 punktów karnych.

Od wielu lat nadmierna prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Osoby, które nie stosują się do ograniczeń prędkości, stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu

– przypomina policjant.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BrawoYetiBrawoYeti

2 4

Tam da sie spokojnie 200 jechać tylko trzeba wiedzieć kiedy misiaki sie ustawiają.zazwyczaj o tej samej porze polują i niektórzy się dają zaskoczyć.😊 16:11, 30.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RealistaRealista

3 1

Jak ci zwierze wyskoczy to będzie z ciebie maślak gamoniu 23:27, 02.04.2022


0%