Zamknij
REKLAMA

Tuchola: Bardzo groźne potrącenie na ul. Świeckiej ZDJĘCIA

14:59, 17.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś (piątek 17.12.) ok. godziny 10.00 w Tucholi przy ul. Świeckiej, dokładnie na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Kościuszki.

W wypadku brał udział samochód osobowy (ford fiesta; tablice rejestracyjne z powiatu inowrocławskiego) kierowany przez mężczyznę oraz osoba poruszająca się pieszo - starsza pani. Kierowca jechał od strony centrum Tucholi.

"Tygodnik" będąc na miejscu próbował dopytać obecnego kierowcę o jego wersję zdarzeń. Nie chciał rozmawiać. Kilka słów zamieniliśmy z rodziną poszkodowanej, której członkowie akurat pojawili się na miejscu. Całą sytuacją byli zdruzgotani. Podkreślmy, że nie byli bezpośrednimi świadkami wypadku. W rozmowie z nami zaznaczali kilkukrotnie, że "mama na przejściach dla pieszych zawsze ogląda się po kilka razy, zanim wejdzie, mogłaby nas uczyć bezpiecznego przechodzenia przez pasy".

Uzyskaliśmy już oficjalne informacje od oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

– Wstępne ustalenia wskazują, że 82-letnia kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych i została uderzona przez nadjeżdżający samochód, forda prowadzonego przez 69-letniego mężczyznę – mówi "Tygodnikowi" Łukasz Tomaszewski. Kierowca auta był trzeźwy. Ustaliliśmy, że starsza pani wskutek uderzenia upadła w taki sposób, że uderzyła głową w krawężnik. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratowniczego została zabrana do szpitala. Rzecznik policji dodaje, że nadal prowadzone są czynności mające dokładnie wyjaśnić okoliczności wypadku.

AKTUALIZACJA: Po kilku dniach od zdarzenia uzyskaliśmy informację, że potrącona kobieta zmarła w szpitalu.

Więcej na temat tego zdarzenia w kolejnym numerze "Tygodnika Tucholskiego", które ukaże się w przyszłym tygodniu tuż przed świętami.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Tyle na tematTyle na temat

0 0

Pod cmentarzem, nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie. Kilka lat temu tez bylo podobne, tylko ze skutkiem smiertelnym. Tucholscy kierowcy w pewnym wieku, tzw kapeluszowym, w okularach grubosci sloika od musztardy w kapeluszu na glowie i nosem na szybie powinni jednak czesciej odwiedzac okuliste. 22:01, 20.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do przedmówcyDo przedmówcy

0 0

Z szacunkiem dla każdego, jest to wielka tragedia dla rodziny, której głęboko współczuję, ale dlaczego przedmówca "czepia" się tylko i wyłącznie "kierowców Tucholskich". Wszyscy kierowcy w pewnym wieku powinni "sobie dać spokój" z prowadzeniem pojazdów. Prawo jazdy powinno być do pewnego wieku, np 65 lat, a później co roku obowiązkowe badania lekarskie i pewna forma psychotestów dla kierowcy. Dopóki nie będzie zmiany w tym zakresie, trzeba przyznać....będą wypadki, gdyż nikomu nie wypominając wieku, społeczeństwo jako całość - się starzeje...Osobna bolączką pozostaje, co zauważam - nagminne łamanie prędkości przez kierowców na terenie miasta, proszę o interwencję w tym zakresie służb Policji 09:59, 21.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%