Zamknij
REKLAMA

Kubek, dzbanek czy makatka... Nagrody dla gospodyń!

09:03, 24.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Cztery koła gospodyń wiejskich z naszego terenu zostały uhonorowane drobnymi upominkami z logo ARiMR i dyplomami za udział w konkursie "Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło, to jest gratka!"

Konkurs "Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło, to jest gratka!" zorganizowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Skierowany był do kół gospodyń wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez ARiMR. Chodziło w nim o wykonanie przez gospodynie przedmiotu, który może się stać nowym gadżetem ARiMR. Do tego celu należało wykorzystać jak najwięcej surowców naturalnych, takich jak wiklina, ceramika, szkło, drewno, włókno, tkaniny naturalne, itp. Zainteresowanie konkursem, jak zapewnia kierownik Biura Powiatu ARiMR Aleksandra Kabat, było ogromne, a prace ciekawe. Komisja ostatecznie nagrodziła trzy najlepsze produkty. Było też kilkadziesiąt wyróżnień. Pozostali otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za udział oraz drobne upominki z logo ARiMR. Głównymi nagrodami były m.in. kuchnia gazowa, patelnia gazowa, lodówka, czajnik, ekspres do kawy, parowary oraz bemar elektryczny i gofrownica. 

Podsumowanie konkursu z udziałem laureatów odbyło się 9 listopada w siedzibie ARiMR w Warszawie. Organizatorzy przedsięwzięcia podczas spotkania wielokrotnie podkreślali, że osoby działające w kołach gospodyń wiejskich są niezwykle utalentowane. To osoby, którym się po prostu chce. Chce się im zmieniać rzeczywistość wokół siebie i robić coś dobrego dla swoich lokalnych społeczności.

Upominki i podziękowania pozostałym, biorącym udział w konkursie kołom gospodyń w ostatnich dniach wręczali przedstawiciele powiatowych biur agencji restrukturyzacji. W przypadku naszego powiatu prace na konkurs "Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło, to jest gratka!" przesłały: Koło Gospodyń Wiejskich w Bysławiu, Koło Gospodyń Wiejskich w Lubiewie, Koło Gospodyń Wiejskich w Bladowie i Koło Gospodyń Wiejskich w Zalesiu. Przedstawiciele naszego ARiMR-u - Aleksandra Kabat, Katarzyna Cieślińska oraz Anna Miszewska odwiedziły gospodynie w miniony poniedziałek i we wtorek. Był czas na gratulacje oraz rozmowy na temat bieżącej działalności kół. KGW mogły pochwalić się ostatnimi osiągnięciami i projektami, które realizują.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%