Zamknij
REKLAMA

Rzecznik zaszachował rywali

12:57, 24.09.2021 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowy rzecznik konsumentów - Marek Wolski pokonał piętnastu reprezentantów województw i wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy z Historii 75-lecia Ludowych Zespołów Sportowych pn. "Wasza historia - naszą historią". 

16 znawców historii Ludowych Zespołów Sportowych (po jednym z każdego województwa) wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy z Historii 75-lecia Ludowych Zespołów Sportowych pn. „Wasza historia — naszą historią”. Odbyła się ona podczas XXIV Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Spale. Pierwszym etapem rozgrywek był składający się z 96 pytań test. Zawodnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą o ludowych zespołach sportowych. Trzeba było podać m.in. nazwę audycji radiowej z 1954 roku, za której pośrednictwem charakteryzowano sylwetki sportowców wiejskich, wiedzieć, kto był ambasadorem turnieju szachowego LZS o "Złotą Wieżę", kiedy zarejestrowany był pierwszy Ludowy Zespół Sportowy czy podać nazwę klubu, który w 1990 r. w najwyższej krajowej klasie rozgrywkowej w piłce nożnej wystąpił po raz pierwszy.

Do finału zakwalifikowała się szóstka zawodników. Byli to: Piotr Rostkowski (woj. dolnośląskie), Adam Kosiorek (woj. warmińsko-mazurskie), Tadeusz Lis (woj. podkarpackie), Elżbieta Skalimowska (woj. podlaskie), Marek Wolski (woj. kujawsko-pomorskie) i Stanisław Wrzesiński (woj. śląskie). W ostatecznej, trzypytaniowej rozgrywce spotkali się już tylko Stanisław Wrzesiński i Marek Wolski. Jednak lidera - zwycięzcę olimpiady udało się wyłonić dopiero po tzw. kolejnym pytaniu zaporowym. Wygrał oczywiście Marek Wolski. W nagrodę otrzymał weekendowy pobyt w zamku w Uniejowie. Tym samym Marek Wolski znany nam jako powiatowy rzecznik konsumentów w Tucholi okazał się najlepszym w kraju znawcą historii Ludowych Zespołów Sportowych na ogólnopolskiej olimpiadzie.

W krótkim wywiadzie przygotowanym przez Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe na temat Marka Wolskiego czytamy, że po ukończeniu studiów w 1978 r. podjął pracę w Urzędzie Gminy Lubiewo i włączył się w działalność sportową jako działacz i zawodnik LZS Lubiewo (sekcje tenisa stołowego i brydża). Od 1980 r. do 1996 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminnej Zrzeszenia LZS w Lubiewie. W latach 1996-1998 pracował jako dyrektor biura w Radzie Wojewódzkiej Zrzeszenia w Bydgoszczy. Jest członkiem Ludowego Klubu Turystycznego w Tucholi. Rodzina Wolskich - Marek, Grażyna i ich córka Natalia co roku z sukcesami uczestniczą w Olimpiadzie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS. Obecnie Marek Wolski pozostaje na emeryturze i pełni funkcję powiatowego rzecznika konsumentów w Starostwie Powiatowym w Tucholi. Uwielbia literaturę i turystykę.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%