Zamknij

II Borowiackie Manewry Ratownicze. Ewakuacja z kościoła w Małym Mędromierzu - ZDJĘCIA

13:33, 15.09.2021 Aktualizacja: 12:34, 16.09.2021
Skomentuj

Piątek: poszukiwania osoby zaginionej. Sobota: poważna kraksa aut osobowych, ranny zostaje m.in. operator stojącej nieopodal koparki. I wreszcie niedziela: ktoś wrzuca koktajl Mołotowa do kościoła. Co działo się w ten weekend na terenie parafii Wielki Mędromierz?

W miniony weekend odbyły się trzydniowe II Borowiackie Manewry Ratownicze, organizowane przez Parafialną Grupę Pozoracyjną działającą w parafii Wielki Mędromierz, nad którą czuwa proboszcz ks. Wojciech Trapkowski. Obserwowaliśmy działania w niedzielę, 12 września. Syreny zawyły w Małym Mędromierzu. Strażacy i ratownicy musieli przećwiczyć reagowanie w skrajnej sytuacji: w trakcie popołudniowej mszy świętej do tamtejszego kościoła ktoś wrzucił do świątyni koktajl Mołotowa. "Ze względu na powstanie śmiertelnej pułapki wśród zgromadzonych na modlitwie wybucha panika. W tym samym czasie kilku mieszkańców złapało chuligana i wszystko wskazuje, że dojdzie do samosądu. Na miejsce tragedii zostali zadysponowani strażacy (...), a rannych umieszcza się w dwóch tymczasowych szpitalach polowych nim trafią stopniowo do Tucholi, Chojnic, Człuchowa, Kościerzyny, Bydgoszczy i Torunia. Trzy osoby z największymi poparzeniami trafią drogą lotniczą do Centrum Leczenia Oparzeń w Gryficach" - tak brzmiał scenariusz niedzielnych ćwiczeń. Na miejscu pojawili się strażacy zadysponowani przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi: OSP Łyskowo, Wielki Mędromierz, Gostycyn, Pruszcz, Kęsowo, Drożdzienica, Mała Klonia i Śliwice, a także Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni.

Obszerny materiał na temat ćwiczeń jest dostępny w "Tygodniku Tucholskim". Poniżej dostępna jest galeria zdjęć.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%