Zamknij
REKLAMA

Pod Tucholą: Pożar na składowisku. Zrzuty wody w lesie - GALERIA ZDJĘĆ

21:01, 09.09.2021 | Tekst i fot. Piotr Paterski
Skomentuj
REKLAMA

Dziś (czwartek 9 września) ok. godz. 10.30 do akcji gaśniczej w pobliże Tucholi ruszyło wiele jednostek straży pożarnej z powiatu tucholskiego. Sytuację ratowali pracownicy składowiska odpadów, a później w pobliskim lesie - z powietrza - służby Lasów Państwowych.

Na szczęście nikogo życie czy zdrowie nie było zagrożone, bo mieliśmy do czynienia z ćwiczeniami, ale za to na dużą skalę. Tu przedstawiamy je w telegraficznym skrócie. Najpierw pożar "wybuchł" na terenie składowiska odpadów pod Tucholą, w Bladowie (w RIPOK-u). Tu najpierw umiejętności i wyszkolenie sprawdzali sami pracownicy, zainscenizowali też sytuację z osobą poszkodowaną. Później włączyli się stażacy: zarówno ci z Tucholi, jak jednostki ochotniczej straży pożarnej z powiatu. Było to jeden z kilku epizodów całych ćwiczeń. Ogień przeniósł się bowiem na pobliski las, gdzie do ratowania sytuacji włączono samolot i helikopter służb Lasów Państwowych. Te dokonywały zrzutów wody z powietrza. W tym samym czasie strażacy starali się zapobiec rozprzestrzenianiu się zainscenizowanego pożaru lasu na ziemi. 

"Tygodnik Tucholski" obserwował cały przebieg czwartkowych ćwiczeń. Pełną relację, po rozmowach z dowódcami jednostki ratowniczo-gaśniczej, przedstawimy w kolejnym wydaniu "Tygodnika", które trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu. TU OBEJRZYCIE GALERIĘ ZDJĘĆ Z AKCJI.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%