Zamknij

Powstaje miejsce dla seniorów i dla młodzieży - ZDJĘCIA

12:21, 29.07.2021 E.D Aktualizacja: 12:56, 29.07.2021
Skomentuj

Trwają intensywne prace na terenie dawnego gospodarstwa przy kościele w Cekcynie. Powstaje tam  miejsce dla seniorów oraz młodzieży.

- To ma być miejsce przeznaczone dla seniorów, ale ma także służyć integracji międzypokoleniowej - tak o budynkach przy ul. Wczasowej 14 w Cekcynie (w sąsiedztwie kościoła) mówi Monika Szczęsna, wicewójt gminy Cekcyn.

Trwają prace nad gruntowną przebudową i rozbudową dawnego gospodarstwa. Jest ono własnością gminy. Początkowe plany zburzenia zabudowy i stworzenia tam parkingu zostały zastąpione pomysłem odnowy tego miejsca. Gmina ujęła tę koncepcję w programie rewitalizacji i pozyskała na nią unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości przekraczającej 1,9 mln zł na budowę i wyposażenie.

 

O rewitalizacji opowiedziała nam wicewójt Monika Szczęsna.

Prace wykonuje Zakład Remontowo-Budowlany i Handel Róża Wiśniewska z Mąkowarska za 2,2 mln zł. Wykonawcę udało się wyłonić w drugim przetargu. Termin zakończenia przebudowy i rozbudowy budynków mija we wrześniu, ale wykonawca wystąpił o jego przedłużenie. Mimo że przetarg rozstrzygnięto już w grudniu ubiegłego roku, ze względu na ostrą zimę nie było możliwości wejścia na plac budowy od razu. Sytuacji nie ułatwiła trwająca wciąż pandemia, a także dostępność i drastycznie rosnące ceny materiałów budowlanych. Ponadto podczas prac wynikły komplikacje będące pokłosiem stanu budynków. Dom z czerwonej cegły datowany na 1903 rok, jest pod opieką konserwatora zabytków. Podczas przebudowy zapadły się dwie ściany. Budynki gospodarcze były dobudowane później, ale nie ma żadnej dokumentacji fotograficznej.

Obszernie na ten temat pisaliśmy w poprzednim numerze "Tygodnika Tucholskiego". Jest dostępny na www.eprasa.pl.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%