Zamknij
REKLAMA

Sprzęt o wysokiej wydajności dla Ochotniczej Straży Pożarnej: w Klonowie świętowali i święcili

14:36, 19.07.2021 | K.T
Skomentuj Fot. nadesłane przez OSP Klonowo
REKLAMA

Swoje małe święto obchodziła w ostatnim czasie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Klonowie. Powód? Oficjalne przekazanie nowej, wydajnej motopompy.

 

To dobry, japoński sprzęt. Mamy teraz do dyspozycji pompę bardzo wysokiej wydajności, w gminie Lubiewo są tylko trzy takie motopompy. W niektórych samorządach w ogóle nie dysponują urządzeniami o takiej sile

– tłumaczy prezes OSP Klonowo Aleksander Pilarski.

Mowa o motopompie firmy Tohatsu model ve1500 o mocy 44 koni mechanicznych. Maksymalnie jest w stanie przepompować 4650 litrów wody na minutę. Kiedy taki sprzęt jest najbardziej potrzebny? Rzecz jasna w trakcie pożarów. Jak mówi Aleksander Pilarski, pompa będzie służyła do zasilania dużych samochodów gaśniczych, jest też w stanie szybko podawać wodę na długich odcinkach. Druhom z Klonowa na próbę udało się np. przepompować wodę na odcinku 150 metrów w 32 sekundy. Pompa jest transportowana na dodatkowej przyczepie. Całkowita kwota zakupu urządzenia zamknęła się w ok. 45 tys. zł – pieniądze pochodziły z urzędu marszałkowskiego, ok. 11.400 zł dołożyła gmina (w tym znalazły się też środki z funduszu sołeckiego).

30 czerwca z okazji uroczystego przekazania motopompy w Klonowie pojawili się tzw. oficjele, m.in.: wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Sosnowski, wiceprzewodnicząca sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego Agnieszka Kłopotek, była wojewoda naszego województwa Ewa Mes czy wójt gminy Lubiewo Joanna Jastak.

Przy okazji spotkania poświęcony został przez proboszcza ks. Piotra Lubeckiego wóz strażacki, który do Klonowa dotarł w grudniu 2018 roku. Specjalne podziękowania trafiły ponadto do Elżbiety Zakryś, która własnoręcznie wykonała proporzec z logiem tutejszej OSP.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%