Zamknij

Powstała publikacja "Wioski tematyczne w Borach Tucholskich"

13:31, 07.07.2021 Aktualizacja: 13:52, 07.07.2021
Skomentuj

W której wiosce można znaleźć najlepszy miód? Gdzie znajduje się wyjątkowa ścieżka ornitologiczna, a które miejsce słynie z bogactwa grzybów? Powstała publikacja "Wioski tematyczne w Borach Tucholskich", w której można znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Kiedy miejscowość staje się wioską tematyczną, jej nazwa nabiera nowego znaczenia i od razu budzi skojarzenia. Wielki Mędromierz słynie z pszczelarstwa i miodu, Żalno z kwiatów, tradycje kolejarskie są pielęgnowane w Pruszczu, historia wydobywania węgla przekazywana jest w Pile, tradycyjne sady przydomowe z dawnymi odmianami jabłoni można zobaczyć w Jabłonce, borowiackie zwyczaje są nieobce mieszkańcom Nowego Sumina, Adamkowo może pochwalić się bogactwem kultury i natury, a Jania Góra pysznym chlebem. Pierwszą wioską tematyczną w Borach Tucholskich był Krzywogoniec - Wioska Grzybowa, słynąca nie tylko z leśnego bogactwa, ale i talentów artystycznych mieszkańców, pokazywanych corocznie podczas przedstawienia z okazji Święta Grzyba. To właśnie mieszkańcy tej miejscowości postanowili podsumować atuty wszystkich wiosek tematycznych z okolicy. Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju Sołectwa Krzywogoniec, którego prezesem jest Bogusław Gromowski, wydało publikację "Wioski tematyczne w Borach Tucholskich", w której opisało, jak wiele atrakcji jest za przysłowiowym płotem.

O publikacji "Wioski tematyczne w Borach Tucholskich" piszemy w nowym numerze. Poniżej można znaleźć galerię zdjęć z promocji folderu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

PawełPaweł

0 0

Które wioski można zwiedzać? Jesteśmy na wakacjach w Borach i chcielibyśmy spędzić miło czas poznając lokalne dziedzictwo. Prosimy o informację gdyż nigdzie nic nie możemy znaleźć! Bardzo słaba reklama tych wiosek.

00:33, 08.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Panie PawlePanie Pawle

0 0

Te wioski to działają od imprezy do imprezy i nie możesz ich zwiedzać bo tam nikogo nie ma kto by się tobą zajął jako turystą. To taka lokalna wydmuszka. Promują coś co nie istnieje i nabierają turystów. Dziwię się jaki jest tego sens???? i dlaczego wydawane są pieniądze unijne na ten cel? Marnotrawstwo pieniędzy. Ktoś wyda publikację i kasę skasuje i tyle i nic to nie wnosi do turystyki Borów. Takie działania powinny być zakazane i ścigane.

00:38, 08.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadzioTadzio

0 0

Nie zgadzam się. To wspaniałe nasze tradycje.

00:39, 08.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%