Zamknij

Tucholskie PRO PATRIAE

10:17, 08.06.2021 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Kolejny już raz młodzi ludzie z naszego regionu udowodnili, że takie wartości, jak ojczyzna, niepodległość, patriotyzm są dla nich bardzo ważne.

Ich udział w XXI edycji konkursu poezji, prozy i piosenki o tematyce patriotycznej - jak tłumaczyli prowadzący koncert galowy ks. Wiesław Herold i dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi Marzena Gumińska - to piękny wyraz wdzięczności dla tych, którzy za Polskę walczyli i ginęli. Dodajmy, że w tym roku organizatorem Konkursu Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej „PRO PATRIAE” 2021 obok parafii pw. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście była Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi.

Ks. Wiesław Herold podczas podsumowania przyznał, że tegoroczne przedsięwzięcie, mimo iż zorganizowane w formie online, miało wymiar szczególny - otwierało kolejną, trzecią dziesięciolatkę istnienia konkursu. Ksiądz Herold podczas rozmowy nawiązał do początków organizacji, do następujących po latach modyfikacji regulaminu i wypracowanych przez kolejne komisje wniosków. Pogratulował wszystkim wspaniałych występów i namawiał do rozwijania swoich pasji.

- Konkurs, w którym wzięło udział bardzo wielu młodych ludzi, pokazuje, że zarówno proza jak i pieśń patriotyczna są wciąż "żywe", a młode pokolenia z wielkim zaangażowaniem wykonują ten repertuar - dodał.

Koncert galowy, a tym samym podsumowanie przedsięwzięcia i wręczenie nagród, odbył się w kościele pw. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście.

W papierowym wydaniu Tygodnika, który ukaże się w najbliższy czwartek zamieściliśmy pełną listę laureatów wspominanego konkursu. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%