Zamknij

Trwają prace na dworcu w Śliwicach - ZDJĘCIA

12:13, 01.06.2021 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Stan budynku jest kiepski. Przez dziury w ścianach można spojrzeć na zewnątrz. Mimo to gmina postanowiła postarać się o dofinansowanie i zainwestować w stary dworzec - powstaje tam Centrum Rozwoju Społecznego.

Dworzec został zbudowany w 1928 r. Do 1996 roku była tam czynna stacja kolejowa. Od tamtej pory w Śliwicach funkcjonuje już tylko przystanek. Budynek jest własnością gminy od 2013 r. Pomysłów na adaptację tego miejsca było wiele. Podczas prac nad gminnym programem rewitalizacji okazało się, że w Śliwicach brakuje miejsca dla seniorów. Tak powstała koncepcja stworzenia Centrum Rozwoju Społecznego na śliwickim dworcu. Najniższą kwotę w przetargu zaproponowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Zojax s.c. ze Zblewa - prace budowlane wykona za niecałe 1,1 mln zł. Gmina ogłosiła też przetarg, który ma wyłonić dostawcę wyposażenia obiektu. Maksymalnie 95 % kosztów kwalifikowanych pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Trwają prace budowlane w obiekcie. Droga dojazdowa i chodnik zostały wykonane już wcześniej. W centrum zaplanowano trzy sale, szatnię, biuro,  magazyn, pomieszczenie socjalne oraz dwie łazienki. Aby dostosować budynek, trzeba wymienić instalacje sanitarną i elektryczną, a także wykonać termomodernizację obiektu. Konieczne będzie zamontowanie centralnego ogrzewania. Ceglana elewacja ma być odnowiona, obecnie trwa remont dachu. Docelowo Centrum Rozwoju Społecznego ma być miejscem rekreacji osób starszych, dlatego pomieszczenia muszą być dostosowane do ich potrzeb.

Budynek jest zabytkiem, dlatego na remont musiał wydać zgodę konserwator. Prace trwają, ale już teraz widać, że prawdopodobnie nie zakończą się w terminie. Więcej na ten temat pisaliśmy  w poprzednim numerze, dostępnym na www.eprasa.pl.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BorowiakBorowiak

0 0

Jak nie ma integracji to i centrum nie pomoże.
11:54, 05.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%