Zamknij

Pandemiczny angielski w Nowodworku. Rozstrzygnięcia FOTORELACJA

13:32, 06.05.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

W tucholskim liceum ogłoszono wyniki konkursu, który stał się już tradycją. Zwyciężczynie swoim angielskim śmiało będą mogły chwalić się w CV.  Pojawiła się też propozycja dla młodszych uczniów związana z angielskim, sztuką i muzyką. I tylko szkoda, że wszystkiemu cały czas towarzyszyć musi "reżim sanitarny".

Szkoły średnie w związku z pandemią cały czas pozostają zamknięte. Podobnie większość klas w szkołach podstawowych zmuszona jest do pracy zdalnej. Nowa rzeczywistość nie zatrzymała jednak Tucholskiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego już po raz XI przez nauczycielki Magdalenę Sienkiewicz-Lipińską i Katarzynę Stachowicz-Grabowską z Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi. "Tygodnik" od lat relacjonuje konkurs, najczęściej z uczniami spotykaliśmy się w szkolnej auli. W tym roku, z oczywistych powodów, zmagania młodych anglistów musiały zostać ograniczone. Zamiast regionalnego, stacjonarnego testu dla uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z naszego powiatu, tym razem do rywalizacji przystąpili wyłącznie uczniowie Nowodworka. Konkurs odbył się zdalnie za pośrednictwem platformy Teams.

Jak zapewnia Katarzyna Stachowicz-Grabowska, wcale nie oznaczało to niższego poziomu konkursu. Wręcz przeciwnie, uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami leksykalno-gramatycznymi na poziomie FCE/CAE (First Certificate of English/ Certificate in Advanced English), czyli B2/C1.

Czy to trudne? Otóż poziom ten określa się jako wystarczający, aby pochwalić się nim w CV oraz FCE jako pierwszy liczący się dyplom znajomości języka Szekspira

– wyjaśnia Stachowicz-Grabowska.

Zwyciężczynią okazała się uczennica drugiej klasy 3-letniego LO Maja Jankowska. Uzyskała wysoki wynik 82 punktów na 89 możliwych. Nagrody za zajęcie miejsc I-III wręczono w Nowodworku 23 kwietnia (wyniki podajemy poniżej).

Piosenki przelane na papier

W liceum podsumowano jeszcze jeden konkurs pn. "Illustrating songs", organizowany po raz pierwszy przez obie wcześniej wspomniane nauczycielki. Skierowany był on do uczniów klas VII i VIII podstawówek. Zadanie polegało na zilustrowaniu słów piosenki anglojęzycznej dowolną techniką w kilku/kilkunastu obrazach, w formie komiksu.

Wyszłyśmy z założenia, iż uczniowie są z pewnością zmęczeni nauką zdalną. Zaproponowałyśmy uczniom szkół podstawowych powiatu tucholskiego udział w konkursie łączącym pasje i talent artystyczny z zamiłowaniem do słuchania piosenek w języku angielskim. Celami konkursu były rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, wzmacnianie kreatywności i twórczego myślenia, rozwijanie talentu artystycznego oraz dobra zabawa

– relacjonuje Katarzyna Stachowicz-Grabowska.

Organizatorki oceniały pomysłowość oraz zgodność słów z ilustracjami. Artystyczną stronę prac opiniowała z kolei magister sztuki ASP w Katowicach Krzysztofa Frankowska – pracowniczka Politechniki Śląskiej w katedrze sztuk pięknych i projektowych.

Każda z prac była wyjątkowa i jury naprawdę miało spory dylemat. W rezultacie postanowiłyśmy przyznać miejsca od jeden do trzy oraz trzy wyróżnienia. Należy również podkreślić, że w czasach pandemii niełatwo jest zmotywować uczniów do działań dodatkowych, więc tym większe uznanie dla ich opiekunów. Mamy nadzieję, że konkurs uda się zorganizować także w przyszłym roku

– mówiła podczas rozdania nagród Magdalena Sienkiewicz-Lipińska.

Wyniki XI Tucholskiego Konkursu Języka Angielskiego:

I miejsce – Maja Jankowska, 82/89 punktów,

II – Natalia Hoppe, 80/89 pkt.,

III – Małgorzata Bielewicz 72/89 pkt.

Wyniki konkursu ""Illustrating songs":

I miejsce – Patrycja Szymańska, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi,

II – Alicja Lipińska,kl. VII, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Żalnie,

III – Amelia Leszczyńska, kl. VIII, Szkoła Podstawowa w Żalnie.

Wyróżnienia: Zuzanna Fabich (kl. VII, Szkoła Podstawowa w Żalnie), Emilia Gierszewska (kl. VII, Szkoła Podstawowa w Żalnie), Anna Stachowicz (kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 5 w Tucholi).

Poniżej publikujemy fotorelację z dnia wręczenia nagród.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%