Zamknij
REKLAMA

Działasz w turystyce wodnej? Reklamuj swoje usługi za darmo!

15:00, 07.11.2020 | K.T
Skomentuj Fot. Lucyna Zdanowska
REKLAMA

Powstaje mapka, na której pojawią się informacje o przedsiębiorstwach związanych stricte z turystyką wodną. Nie chodzi jednak tylko o kajaki. Prowadzisz sklep, restaurację czy oferujesz noclegi bezpośrednio przy trasie spływu? Organizujesz kajakarzom atrakcje? Możesz się zgłosić.

Od paru lat coraz większy nacisk kładzie się na promocję turystyki w Borach Tucholskich. Wydaje się, że świadomość społeczna powoli rośnie w tym zakresie. Na naszym terenie powstają kolejne przedsiębiorstwa działające w branży szeroko pojętej turystyki i rozrywki. Jedno ze spotkań z przedstawicielami takich firm odbyło się na początku 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Tucholi.

Rozmawialiśmy wtedy o możliwościach wypromowania działalności przedsiębiorstw. Doszliśmy do wniosku, że wspólnie, łącząc siły, możemy zrobić coś naprawdę pożytecznego 

– komentuje Karol Gutsze, zastępca naczelnika wydziału rozwoju lokalnego i funduszy europejskich w tucholskim starostwie. Dodaje, że podczas narady podkreślano, aby to przedsiębiorcy wyszli z inicjatywą i wspólnie tworzyli  działania promocyjne. Pod względem organizacyjnym pomagać ma samorząd.

Promocja firm, nie samorządu
W ciągu roku odbyło się kolejne spotkanie, tym razem w Zamrzenicy. Jak tłumaczy Gutsze, skupiono się wtedy na turystyce wodnej.

Bory Tucholskie to nie tylko lasy. Warto zaznaczyć, że mamy piękne jeziora i rzeki, a turystyka wodna to spływy kajakowe, ale też wędkarstwo czy żeglarstwo 

– mówi dalej pracownik starostwa.

Wtedy też pojawił się pomysł wydania mapki/ulotki z konkretnymi informacjami o firmach działających w obrębie turystyki wodnej. Przedsiębiorcy sami mieli "złożyć się" na tę formę promocji. Jednak jakiś czas temu Lokalnej Grupie Działania "Bory Tucholskie" przy wsparciu Powiatu Tucholskiego udało się pozyskać środki na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gutsze podkreśla, że planowana ulotka nie będzie nastawiona na promocję samorządu, a właśnie stricte na działalność przedsiębiorstw.

Reklamuj atrakcje dla kajakarzy
Aktualnie LGD i starostwo czekają na zgłoszenia firm, które chcą pojawić się na przygotowywanej mapce. Czasu nie jest zbyt dużo. Informacje o oferowanych usługach należy wysłać do 11 listopada 2020 r. na adres e-mailowy borydlawodniaka@gmail.com. Kto może się zareklamować? Całkowicie darmowa propozycja promocji skierowana jest do firm oferujących usługi bezpośrednio powiązane ze spływami kajakowymi Brdą na odcinku Mylof – Nogawica lub na Wielkim Kanale Brdy. Usługi te mogą obejmować: organizację spływów, wypożyczenie sprzętu, wyżywienie (sklepy, restauracje), noclegi bezpośrednio przy trasie spływu, atrakcje dostępne dla uczestników spływów itp. Ważne jest, by były one bezpośrednio dostępne dla kajakarzy. Nasz rozmówca zaznacza, że dokonanie zgłoszenia nie jest równoznacznie z zamieszczeniem informacji w ulotce – planowana jest selekcja pod kątem przydatności oferowanej usługi dla kajakarzy na wyznaczonych trasach. Na początek wydanych zostanie 3000 egzemplarzy. Trafią one do przedsiębiorców, rozdystrybuowane będą przed sezonem również na targach turystycznych, w Punkcie Informacje Turystycznej w Tucholi czy poprzez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną.

Chcielibyśmy, by przyszły sezon był naprawdę udany turystycznie. Jest szansa, że dużo osób będzie miało ochotę na wypoczynek na łonie przyrody, warto się na to przygotować 

– kończy Karol Gutsze.

Fot. Lucyna Zdanowska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz