Zamknij
REKLAMA

Bysław czekał na ten dzień długo: Boisko hucznie otwarte FOTO

14:36, 17.09.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Podczas sesji rady gminy, zebrań sołeckich i innych oficjalnych spotkań temat stworzenia boiska w Bysławiu wracał od kilku lat. Dwa razy nie udało się uzbierać wystarczających środków. Teraz przy szkole otwarto nie tylko sztuczną murawę, ale i 4-torową bieżnię.

18 maja br. wykonawca wszedł na plac budowy, a w październiku mija ostateczny termin wykonania prac. Ale wyczekiwane, upragnione przez wielu mieszkańców boisko udało się otworzyć szybciej – oficjalne przecięcie wstęgi miało miejsce w poniedziałek, 14 września. To pierwszy tego typu obiekt sportowy w gminie Lubiewo. Od lat zabiegano o stworzenie takiego kompleksu. Przy Szkole Podstawowej w Bysławiu wybudowano w końcu: sportowe boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy, trybuny, 4-torową bieżnię o nawierzchni poliuretanowej i długości 200 metrów bieżących, a także prostą bieżnię na 100 metrów zakończoną zeskokiem w dal. W uroczystym otwarciu udział wzięli przede wszystkim licznie zgromadzeni uczniowie bysławskiej placówki i dzieci z przedszkola oraz żłobka. Ale byli też oficjalni goście, wśród nich m.in. Bartłomiej Bartnicki – polski zapaśnik, olimpijczyk, aktualnie pełnomocnik wojewody Mikołaja Bogdanowicza ds. sportu i turystyki.

Więcej nt. otwarcia i szczegółów projektu przeczytasz w najnowszym "Tygodniku". Bogatą galerię zdjęć znajdziesz poniżej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz