Zamknij
REKLAMA

Wójtowie spotkają się na moście?

12:27, 16.09.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Nowa ścieżka rowerowa połączy dwa województwa, dwa powiaty i dwie gminy. O tym przedsięwzięciu mówiło się od dłuższego czasu. Pomysł zaczął nabierać realnych kształtów trzy lata temu, w czasie, kiedy gmina Kęsowo rozpoczęła procedurę przygotowań do budowy, a następnie samą budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku z Żalna do Piastoszyna. Wtedy odbyły się pierwsze, konkretne rozmowy na temat połączenia szlakiem rowerowym gminy Kęsowo z gminą Chojnice.

Działania w zakresie budowy wspomnianego traktu rowerowego po stronie gminy Kęsowo są już dalece zaawansowane. Samorząd miał gotowy projekt. Można więc było z nim wystartować w momencie, kiedy pojawiła się możliwość zdobycia środków zewnętrznych. Wsparcie na blisko dwukilometrowy odcinek ścieżki kęsowski samorząd otrzymał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Kilka tygodni temu sfinalizowano umowę na dofinansowanie zadania. Ścieżka od Piastoszyna w kierunku Silna ma powstać w terminie do 30 czerwca 2021 roku. Trwają procedury przygotowawcze do przetargu. Wkrótce zostanie ogłoszony.

Na realizację przedsięwzięcia gmina otrzymała dotację rzędu 1.566.742,95 zł. Stanowi ona 85% wartości całego zadania. Kęsowski samorząd z własnego budżetu musi dołożyć jedynie 276.484,06 zł.

Więcej na temat połączenia gminy Kęsowo i gminy Chojnice ścieżką w jutrzejszym wydaniu Tygodnika Tucholskiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Rowerzysta Rowerzysta

0 0

Czas jeszcze pomyśleć nad ścieżką rowerową z Kęsowa przez Obrowo do Chojnic.🙂👍 22:24, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%