Zamknij

Kupił dom, po deszczach jest regularnie zalewany. Będzie odwodnienie?

11:31, 10.09.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Kiedy deszczówka nie jest odpowiednio odprowadzana, gromadzi się w najniższym punkcie na danym terenie. W górę rzecz jasna przecież nie popłynie. I tak przy każdych opadach spływa przed dom pana Mateusza. Odpowiedniego odwodnienia tam nie ma. Będzie, jeśli będzie kasa. A potrzeba jej sporo.

Czytelnik zgłosił się do nas z problemem, z którym niestety musi walczyć wielu mieszkańców okolicznych wiosek, ale też samej Tucholi. Kwestie związane z odprowadzaniem wód deszczowych coraz częściej spędzają sen z powiek zarówno osobom odpowiedzialnym za zarządzanie mieniem publicznym, jak i tym, które korzystają na co dzień z dróg, chodników, ścieżek rowerowych, itp. Denerwują się także właściciele posesji. Często powodem tych problemów są niestety zaniedbania w projektowaniu kanalizacji deszczowej lub co gorsza całkowitym jej braku.

Malutki skos i... ogromna ilość wody
Pan Mateusz dom w Bysławku kupił niecały rok temu. Wprowadził się tam wraz z rodziną. Za domem jest sporo zieleni, przed – wypolbrukowany wjazd. Sama działka położona jest w lekkim dole, na ogrodzony teren wchodzi się bezpośrednio ze ścieżki rowerowej, która powstała parę lat temu przy drodze powiatowej Bysław – Bysławek.

Wspomniane wcześniej minimalne obniżenie terenu z obu stron działki daje fatalne konsekwencje. Przy opadach deszczu asfaltową ścieżką rowerową zaczyna spływać masa wody. Ta zbiera się przed bramą wjazdową, a następnie wdziera się na samą działkę. Takie ilości wody ani nie mają gdzie wsiąkać, ani nie są w żaden sposób odprowadzane.

To tylko krótka zajawka szerszego tematu. "Tygodnik" rozmawiał o sprawie z wicestarostą tucholskim, Zenonem Poturalskim oraz dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Tucholi Krzysztofem Kocińskim. Ze starostwem kilkukrotnie kontaktował się także pan Mateusz. Co wynikło z tych rozmów? Pełen artykuł TYLKO w najnowszym wydaniu "Tygodnika". Znajdziesz go w sklepach lub na: www.eprasa.pl i publico24.pl. Poniżej fotki z Bysławka.

Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz