Zamknij
REKLAMA

Śliwice z kolejną promesą. Nowy wóz dla OSP Lińsk

11:43, 09.07.2020 | E.D
Skomentuj Strażacy z Lińska będą mieli w remizie takiego samego mercedesa, jaki w ubiegłym roku zakupiono dla OSP Śliwice.
REKLAMA

560 tys. zł - taką promesę otrzymała gmina Śliwice na zakup nowego wozu strażackiego. To trzecia dotacja w ostatnich latach, którą samorząd uzyskał na zakup nowych pojazdów dla OSP. A wójt już myśli o... kolejnym wozie i prosi o pomoc mieszkańców.

2017 r.: zakup nowego wozu strażackiego iveco eurocargo dla OSP Śliwice. 2019 r.: obok iveco w remizie pojawia się nowy mercedes. Każdy z wcześniej wymienionych wozów strażackich zakupiony został przez gminę Śliwice dzięki dofinansowaniu. W poniedziałek, 6 lipca Daniel Kożuch, wójt gminy Śliwice wraz z Zygmuntem Andrearczykiem, prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Śliwicach oraz prezesem OSP Lińsk odebrali kolejną promesę - z rąk premiera Mateusza Morawieckiego.

- Na początku roku komendant powiatowy poinformował gminy, że jest możliwość pozyskania środków na zakup wozów strażackich. Złożyliśmy wniosek, radni zabezpieczyli potrzebną kwotę na zakup w budżecie. Potem wybuchła epidemia i szczerze mówiąc, spodziewaliśmy się, że nie wystarczy środków na ten cel

mówi Daniel Kożuch.

Samorząd czekało jednak zaskoczenie. Przyznano promesę w wysokości 560 tys. zł. Przetarg jest rozstrzygnięty, umowa podpisana. W OSP Lińsk pojawi się  mercedes - taki, jak w OSP Śliwice, widoczny na zdjęciu powyżej. Będzie kosztować prawie 860 tys. zł. Druhowie uzbierali na zakup 50 tys. zł, resztę pokryje gmina.

- Odebranie promesy z rąk premiera jest dla nas zaszczytem

- dodaje wójt.

Kiedy wóz pojawi się w remizie? Co ciekawe, wójt myśli już o... pozyskaniu kolejnego wozu strażackiego. Apeluje w tej sprawie do mieszkańców. Więcej na ten temat piszemy w nowym numerze "Tygodnika"!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MarekMarek

0 0

Ciekawe co Tuchola zrobi z otrzymanymi od Premiera pieniedzmi? 19:45, 09.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacekJacek

0 0

Promesy-- czeki bez pokrycia. 14:41, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz