Zamknij
REKLAMA

Znikną dwa stanowiska kierownicze. Szereg zmian w ratuszu!

15:16, 07.07.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Informację na temat powołania z dniem 1 lipca bieżącego roku na stanowisko wiceburmistrza Tucholi Iwony Opoczyńskiej burmistrz Tadeusz Kowalski przekazał radnym podczas niedawnej sesji. Dzień wcześniej, 18 czerwca wydał w tej sprawie  zarządzenie. Wszystko ma więc już swoje umocowanie prawne.

Burmistrz i wiceburmistrz. Pierwsza kobieta w historii 

- Iwona Opoczyńska będzie moim trzecim zastępcą, licząc czas, od kiedy pełnię funkcję burmistrza - mówił podczas spotkania rady Tadeusz Kowalski. - Pierwszym wiceburmistrzem był Jan Świerczyński - przypominał. - Później, od drugiej kadencji rolę tę przejął Tomasz Stybaniewicz. Teraz zastąpi go wspomniana Iwona Opoczyńska.

Nowa wiceburmistrz, jak przyznaje nam Kowalski, w tucholskim urzędzie pracuje relatywnie krótko, zaledwie od pięciu lat.

- Przez ten czas dała się jednak poznać jako osoba bardzo szybko nawiązująca kontakty - zarówno z pracownikami, jak i z petentami. Inspiruje ludzi do działania. Jest spontaniczna, ale też kreatywna i kompetentna. Bardzo dobrze mi się z nią pracuje - opisuje sprawę Tadeusz Kowalski. - Interesuje się problemami gminy i z nimi się też utożsamia. Myślę, że sobie poradzi.

Podkreśla, że Iwona Opoczyńska będzie pierwszą kobietą wiceburmistrz Tucholi, kobietą w historii miasta.

Zmiany na stanowiskach. Kto i gdzie?

W najbliższym czasie na emeryturę przechodzą dwie wieloletnie pracowniczki urzędu gminy. Pierwszą osobą jest odchodząca z końcem lipca kierownik wydziału spraw obywatelskich Danuta Magadzia. Drugą - długoletnia kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, a obecnie pracownik w biurze ewidencji ludności Czesława Skarupa.

- Sprawy, które prowadziła Danuta Magadzia, w większości przejmie Adam Paluśkiewicz, dotychczasowy kierownik wydziału administracyjno-gospodarczego. Zostanie szefem wydziału spraw obywatelskich - tłumaczy szef gminy Tuchola. - Do tego wydziału dołączy zatrudniona w wyniku naboru na wolne stanowisko Paulina Hennik. Wcześniej była pracownikiem biura LGD. Teraz pani Paulina odpowiedzialna będzie za kwestie organizacji pozarządowych.

Tadeusz Kowalski dodaje, że w związku z przeniesieniem Adama Paluśkiewicza do innego wydziału nie będzie wyboru na kierownika wydziału administracyjno-gospodarczego. Część obowiązków tej komórki spadnie na barki sekretarz gminy Justyny Gackowskiej.

Z kolei odchodzącą też z końcem lipca na emeryturę Czesławę Skarupę zastąpi w ewidencji ludności nowo przyjęta do pracy Agnieszka Rybarczyk.

- Pani Agnieszka wielokrotnie startowała w konkursach na wolne stanowiska ogłaszanych przez naszą gminę. Jest doświadczonym pracownikiem administracji. Wcześniej pracowała w starostwie w Świeciu w wydziale komunikacji - zachwala Kowalski.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

LEWARLEWAR

0 0

W urzędzie remont, może drogę przed urzędem naprawić dziury jak w Bangladeszu 09:01, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz