Zamknij

Łosie w Tucholi. "Takich spotkałem dziś przyjaciół" ZDJĘCIA

09:55, 28.05.2020 | Piotr Paterski, fot. Radosław Ryl, Marek Krzemkowski
Skomentuj
REKLAMA

Łoś przestaje kojarzyć się nam wyłącznie z legendarnym serialem "Przystanek Alaska". Te zwierzęta coraz częściej zaglądają do miejscowości m.in. w Borach Tucholskich. W środę wieczorem z bliska obserwowali je mieszkańcy Przy Szosie Bydgoskiej.

Gdy kilka lat temu publikowaliśmy zdjęcia potężnego łosia przemierzającego ul. Cegielnianą w Tucholi, taki widok na obrzeżach miasta był dla nas wręcz egzotyczny. Jednak już wtedy leśniczy, z którymi rozmawialiśmy oświadczali, że takie sytuacje wkrótce przestaną nas dziwić. Apelowali też o zachowanie jak największego spokoju, w sytuacji spotkania z łosiem - zwierzęciem, którego rozmiary i siła robią wrażenie. I faktycznie, zaskoczenie podochodzeniem łosi do zabudowań powinno być coraz mniejsze. 

Ponad tydzień temu na naszym Facebooku udostępniliśmy post z profilu Gminy Gostycyn, na którym opublikowano film z łosiem w roli głównej. W tym przypadku zwierzę było na tyle odważne, że spacerowało i biegało ulicami Gostycyna. Z komentarzy pod internetową publikacją dowiedzieliśmy się, że jeden z mieszkańców wcześniej zaobserwował dwa łosie w podobnej okolicy, jednak poza zabudowaniami. 

W środę (27 maja) te piękne zwierzęta pojawiły się... Przy Szosie Bydgoskiej, tuż przy wjeździe do Tucholi, właśnie od strony Gostycyna. Zdjęcia wysłali nam Radosław Ryl i Marek Krzemkowski

- Takich spotkałem dziś przyjaciół - opisuje nam środową przygodę pan Marek.

Co oznacza coraz częstsze pojawianie się dzikich zwierząt tak blisko zabudowań? Jakich jeszcze zaskakujących gatunków należy spodziewać się na ulicach wsi, a nawet miasta? Co najważniejsze, jak należy się w takich sytuacjach zachowywać? "Tygodnik" porozmawia z fachowcami, leśniczymi i przygotuje materiał do kolejnego wydania "Tygodnika Tucholskiego", które ukaże się 4 czerwca. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

Labas rytasLabas rytas

1 0

Już po przeczytaniu nagłówka myślałem że tuchole odwiedził ktoś z sejmu...a to o zwierzęta chodziło...ok. 16:23, 01.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz