Zamknij

Bysław: Wystartowali z wyczekiwanym boiskiem

15:18, 27.05.2020 | K.T
Skomentuj Fot. UG Lubiewo
REKLAMA

Udało się pozyskać na to zadanie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Należy jednak pamiętać, że ponad 600 tys. zł wyłoży gmina.

Temat boiska w Bysławiu poruszany był wielokrotnie. Pod koniec lutego bieżącego roku "Tygodnik Tucholski" informował o rozstrzygnięciu przetargu na realizację inwestycji: „Budowa boiska sportowego ze sztuczną trawą oraz bieżni lekkoatletycznej z tartanu przy Szkole Podstawowej w Bysławiu”. 20 lutego podpisano umowę z firmą ELSIK Sp. z.o.o. z Żukowa. 18 maja robotnicy weszli na plac budowy.

Inwestycja za ponad milion złotych
Przypomnijmy, że gmina Lubiewo kilkukrotnie starała się o dofinansowanie zewnętrzne, aby stworzyć boisko w Bysławiu. W końcu się udało. Ministerstwo Sportu i Turystyki początkowo miało dorzucić około 650 tys. zł (planowano, że inwestycja pochłonie 1.374.177, 84 zł). Ostatecznie jednak cena przetargowa była niższa. Z ministerstwa do Lubiewa trafi zatem 578.881 zł (47,3%). Podkreślić należy jednak, że samorząd we własnym budżecie musi znaleźć 644.969 zł, aby dołożyć do boiska i pozostałej, zaplanowanej infrastruktury. W Bysławiu powstaną m.in.: sportowe boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy i wymiarach 29 x 60 metrów (plus piłkochwyty), trybuny, 4-torowa bieżnia o nawierzchni poliuretanowej i długości 200 metrów bieżących, a także prosta bieżnia na 100 metrów zakończona zeskokiem w dal. Realizacja inwestycji wymaga ponadto przebudowy istniejącej sieci kanalizacyjnej. Ostateczny termin zakończenia prac to październik 2020 r., ale inwestycja może zostać oddana do użytku szybciej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz