Zamknij

Nowe drogi: Trwają prace w Bysławiu i Teologu

15:34, 20.03.2020 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

W pierwszym przypadku nowa nawierzchnia pojawi się w centrum wsi – na ulicach Spokojnej i Szkolnej. W Teologu zostanie wyasfaltowanych ponad 700 metrów drogi gruntowej.

W obu miejscowościach prace już się rozpoczęły, dlatego urząd gminy poinformował o możliwych utrudnieniach w ruchu lokalnym. Pamiętajmy, że w Bysławiu mamy do czynienia z remontem, a nie przebudową ulic. Przede wszystkim pojawi się tam więc nowa wylewka asfaltowa. Zakład Komunalny Gminy Lubiewo wymieniał dodatkowo przyłącza wokół remontowanego terenu oraz udrażniał kanalizację deszczową. W Bysławiu nowa nawierzchnia pojawi się na: 228 metrach ul. Spokojnej, zaczynając od kościoła i dalej w kierunku ul. Szkolnej – tutaj również będzie 150 metrów nowego asfaltu – do skrzyżowania z ul. Słoneczną. Remont obejmie ponadto łącznik pomiędzy ul. Szkolną a drogą wojewódzką nr 240. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski – firma ma czas na realizację zadania do 29 maja br. Remont dofinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych kwotą 209.706 zł. Całkowity koszt inwestycji włącznie z kosztem inspektora nadzoru inwestorskiego wynosi 381.284,98 zł brutto.

Zamiast gruntowej - asfaltowa
Plac budowy został przekazany również firmie Colas Polska Sp. z o.o., która zajmuje się pracami na drodze gminnej relacji Bysław – Teolog. W tym przypadku mówimy o przebudowie prawie 720 metrów ciągu komunikacyjnego prowadzącego do gruntów rolnych. Dotychczas miał on nawierzchnię gruntową, teraz pojawi się tam asfalt. Ze względu na przebieg granic oraz rzeźbę terenu droga będzie miała szerokość 3,5 m z miejscowym zwężeniem do 3 metrów. W ciągu drogi zaprojektowano mijanki. Na zakończenie prac wykonawca ma czas do 31 lipca 2020 r. Całkowity koszt przebudowy wyniesie 612.228,90 zł, dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to 336.725 zł.
 
W centrum Bysławia trwają intensywne prace.
 
W Teologu ponad 700 metrów drogi gruntowej zostanie przebudowanych. Fot. UG Lubiewo

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone