Zamknij
REKLAMA

Dom, który sprawi, że powrót do zdrowia będzie łatwiejszy

14:27, 15.11.2019 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Głównymi bohaterami piątkowego spotkania – uroczystego otwarcia w Tucholi Dziennego Domu Opieki Medycznej – były oczywiście osoby potrzebujące opieki, które zgłosiły się do placówki i tam pod okiem wykwalifikowanych osób dochodzą do zdrowia. 

– Dziękuję, że państwo nam zaufali – mówiła do podopiecznych Izabela Domańska, koordynator projektu. – To bardzo dobrze, że wyszliście z domu i zdecydowaliście się skorzystać z fachowej opieki. 
Wśród osób zabierających głos byli także burmistrz Tadeusz Kowalski i Kawaler Orderu Uśmiechu Halina Janowska-Giłka. Burmistrz w kilku zdaniach przypomniał historię poszukiwań lokalizacji na siedzibę Domu Opieki Medycznej. 
– Trzymam kciuki za powodzenie tego miejsca, a seniorom życzę, by dobrze się tu czuli – mówił Kowalski.
Część oficjalną otwarcia DDOM zakończyło poświęcenie obiektu. Dokonał tego ks. Grzegorz Kielas, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi. Uroczystość umiliły występy podopiecznych, którzy odśpiewali piosenkę biesiadną oraz przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Tucholi. Dzieci przygotowały program muzyczno-taneczny, a także okolicznościowy skecz o babci i dziadku. Swoją prezentację zakończyły wierszykiem, w którym usłyszeliśmy: „Niech was nie bolą biodra i kolana, byście mogli tańczyć do białego rana”.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Tygodnika, już w najbliższy czwartek. Poniżej znajduje się galeria zdjęć.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz